25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’da Hedef Dolu Tribünler

Bu sezon Süper Lig’de ve Ziraat Türkiye Kupası’nda dikkat çeken işler yapmayı başaran Kayserispor, ligin 32’inci haftasında aldığı Göztepe galibiyetinden önce üst üste 5 maçını kaybettiği için hâlâ daha moral bozukluğunu atlatabilmiş değil. Sarı Kırmızılı takım Avrupa kupalarına dair hesaplar yaparken bir anda alt sıralara kadar gerilemiş olmaktan mutsuz ve bilhassa taraftarlar takıma tepkililer. Öte yandan Kayseri temsilcisinin Başkanı Berna Gözbaşı, bir sonraki hafta oynanacak Rizespor maçında tribünleri dolu görmek istediklerini ve yaralarını ancak bir olurlarsa sarabileceklerini dile getiriyor.

Birlik Beraberlik

Bu sezon hem Süper Lig’de hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda dikkat çeken flaş sonuçlar almayı başaran Kayserispor, Trabzonspor karşısında aldığı mağlubiyetten sonra ciddi bir düşüş yaşamış ve üst üste 5 maç kaybetmişti.

Avrupa kupalarına gitme hesabı yaparken bir anda kendini küme düşme hattının 2 sıra üstüne kadar gerilemiş bulan Sarı Kırmızılı ekipte bu durum ciddi bir hayal kırıklığı yaratırken, ligin 32’inci haftasında oynanan Göztepe maçından alınan galibiyet camiaya bir nebze moral oldu.

5 maçtan sonra gelen galibiyet her ne kadar tatmin edici bir performansla gelmemiş olsa da en azından takım adına daha da tedirgin hale gelinmesini engellemiş oldu. Bununla birlikte Kayseri temsilcisi 33’üncü hafta müsabakasında yine bir küme düşme adayı olan Rizespor’u konuk edeceği maçta da oldukça zorlu bir mücadele verecek.

Bu mücadele öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, taraftarların tribünleri doldurmasını istiyor. Yaşanan sıkıntılı süreçten sonra Göztepe galibiyetiyle morallenen camianın bütünleşebilmesi adına takımın desteklenmesini talep eden Gözbaşı’nın talebinde haksız olduğu da söylenemez.

Çalışmalara Devam

Öte yandan Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman ve oyuncuları da antrenman tesislerinde çalışmalarına devam ediyorlar. Rizespor karşısında oynanacak müsabakadan galibiyetle ayrılabilmek adına gereken çalışmaları yapan Sarı Kırmızılı takım, bir önceki maçta Göztepe karşısında nelerin doğru nelerin yanlış yapıldığını da görüyor.

Bu bağlamda Rizespor açısından da güçlü ve zayıf yönleri tahlil eden Kayseri temsilcisinin hele ki şimdi tribünlere davet ettiği taraftarını hayal kırıklığına uğratmamak adına 3 puanı alması şart. Bununla birlikte Rize temsilcisinin dış saha performansı düşünüldüğünde bu maç adına Kayserispor’un önemli bir avantaja sahip olduğunu dile getirmek de yanlış olmayacaktır.

Zira Karadeniz temsilcisi ligin bu dönemine kadar hâlâ bir deplasman galibiyeti elde edebilmiş değil ve Kayserispor da bu bağlamda asla bir ilk olmak istemeyecektir. Rizespor karşısında bu durumu bir avantaja çevirmeyi hedefleyen Kayserispor’un güçlü kadrosuyla ve arkasındaki taraftar desteğiyle şansını arttırmaya çalışacağı kesin.

Tüm bunlarla birlikte Hikmet Karaman adına da Ziraat Türkiye Kupası’na daha rahat odaklanabilmek adına bu maçtan 3 puan çıkartmak şart. Takım Trabzonspor ile birbirinden zorlu 2 maç oynayacak ve bu süreçte ligdeki durumunu düşünmek zorunda kalmamalı.