8 Haziran 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler
Hakan Arıkan

Kayserispor’da Hakan Arıkan 4 Hafta Sahalardan Uzak Kalacak

Süper Lig’de 21. haftada oynayacakları Antalyaspor karşılaşmasını kader maçı olarak nitelendiren Kayserispor’da üzücü bir gelişme yaşandı. Kayserispor’un tecrübeli kalecisi Hakan Arıkan sakatlandı. Hakan Arıkan’ın sağ diz kapağında sıkışma meydana geldiği için ameliyat edildiği kulüp tarafından açıklandı. Yapılan ameliyat sonrasında Arıkan’ın 4 hafta yeşil sahalardan ve Kayserispor formasından uzak kalacağı ifade edildi.

Hakan Arıkan Ameliyat Oldu

Tecrübeli kaleci 6 Şubat’ta sağ diz kapağından bir operasyon geçirdi. Diz kapağındaki sıkışmanın giderilmesi için gerçekleştirilen operasyon sonrasında Hakan Arıkan’ın 4 hafta sonra takımla çalışmalara başlayabileceği açıklandı. Tecrübeli kalecinin yokluğunda Kayserispor kalesi Silviu Lung veya İsmail Çipe’ye teslim edilecek.

Takım Arkadaşları Hakan Arıkan’ı Yalnız Bırakmadı

Hakan Arıkan’ın ameliyatının tamamlanmasıyla birlikte takım arkadaşları da ziyaretine koştu. Tecrübeli file bekçisini yalnız bırakmayan takım arkadaşları Emre Demir, Hasan Hüseyin Acar ve Nurettin Korkmaz Hakan Arıkan’ı ziyaret etti. Ziyaret sonrasında mutlu olduğu görülen Hakan Arıkan yaklaşık 1 ay sonra takımla çalışmalara başlayabilecek. Şanssız bir sakatlık yaşayan 37 yaşındaki tecrübeli kaleci yaz transfer döneminde Kayserispor’a transfer olmuştu.