25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler
Kayserispor futbol

Kayserispor’da Genç Futbolcular Evde Kal Dedi

Covid 19 salgını sonrasında ülkemizde alınan tedbirler çerçevesinde 20 yaş altındaki gençlere sokağa çıkma yasağı getirilmişti.  Kayserispor futbol takımında 20 yaş altı yaş sınırına takılan futbolculardan evde kal çağrısı geldi. Sokağa çıkma yasağına takılmaları sonrasında çalışmalarına evlerinden devam eden genç futbolcular; vatandaşlara evde kal çağrısında bulundu.

Ülkemizde Bilim Kurulu’nun önerisi doğrultusunda 65 yaş üzeri yaşlılar ile 20 yaş altındaki gençlerin sokağa çıkmaları yasaklanmıştı. Bu yasak kararının ardından ülkemizde pek çok spor kulübünün futbolcularının da sokağa çıkma yasağına takıldıkları biliniyor. Kayserispor’un genç futbolcuları bu yasağa takıldıkları için çalışmalarına evlerinden devam ediyorlar.

Kayserispor’da 5 Futbolcu Yasağa Takıldı

Koronavirüsle mücadele kapsamında 20 yaş altı gençlerin sokağa çıkmasına yasak getirilmesinden sonra Kayserispor futbol takımında da toplamda 5 futbolcunun yasağa takıldığı ifade ediliyor. Bu kapsamda 20 yaş altındaki; Emre Demir; Nurettin Korkmaz, Ömer Uzun, Ramazan Emirhan Civelek ile Doğan Alemdar yasağa takılmıştı.

Evde çalışmalarına devam eden genç futbolcular; böylece fit kalmak için antrenmanlarına devam ediyorlar. Sosyal medya hesaplarından koronavirüsle mücadele etmek içinde ev kalınmasının gerekli olduğunu ifade eden genç futbolcular; bu yasağa herkesin uyması gerektiğinin de üzerinde duruyorlar.