24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler
Kayserispor

Kayserispor’da Covid 19 Test Sonuçları Açıklandı

Ülkemizde Covid 19 salgının baş göstermesi sonrasında Kayserispor takımında da oyuncuların testten geçirildiği bildirilmişti. Bu kapsamda yapılan testlerin sonuçlarının açıklandığı bilgisine ulaşıldı. Önceki gün itibariyle takımın Covid 19 testinden geçirildiği duyurulmuştu. Bu testte 1 idari personelde Covid 19 testinin pozitif çıktığı bilgisine ulaşılmıştı.

Yapılan test sonucunda takımın başkanı olan Berna Gözbaşı ile takımında asbaşkan olan Mustafa Tokgöz’de de Korona testinin negatif çıktığı açıklanmıştı. Yine yöneticilerde de testin negatif çıktığı açıklanırken; takımın teknik direktörü olan Robert Prosinecki’de de testin negatif çıktığı bilgisine ulaşılmıştı.

Kayserispor’da 1 Pozitif Vaka Tespit Edildi

Çin’in Wuhan şehrinde ilk kez ortaya çıkan Koronavirüs tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkili olmaya başladı.  Bu kapsamda virüsle mücadele etmek için ülkemizde liglerde ertelendi. Kayserispor takımından da liglerin ertelenmesi sonrasında takımda koronavirüs testi yapıldı. Yapılan test neticesinde Kayseri temsilcisinde bir kişide koronavirüs pozitif çıktı.

Öte yandan takımda bir kişide koronavirüs testinin pozitif çıkması neticesinde takımın tekrar koronavirüs taramasından geçirilmesi görüşü ağırlık kazandı.