15 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor’da Başarının Sırrı Takım Sinerjisi

Spor Toto Süper Lig’in bu sezonki flaş takımlarından Yukatel Kayserispor’un başarılı Teknik Direktörü Çağdaş Atan, Spor Toto Süper Lig’de yakaladıkları başarının teknik ekip ve futbolcular arasındaki sinerjiye bağlı olduğunu söyledi. 2022 FIFA Dünya Kupası sebebiyle  Süper Lige verilen arada Antalya’da kampa giren sarı kırmızılı ekibin teknik patronu, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Dünya Kupası arasında eksi yönlerini güçlendirmek için çalıştıklarını belirten Çağdaş hoca, formda oldukları bir dönemde araya girdiklerini, hem oyunlarını pekiştirme hem de eksiklerini kapatma ve sakat oyuncularn dönüşü açısından verimli geçtiğihi, sezon başından beri oyuncuların her türlü olumlu reaksiyonu verdiğini, kampta da çok iyi çalıştıklarını, çok neşeli ve sağlıklı bir ortamları olduğunu ve gayet huzurlu bir şekilde çalıştıklarını ifade etti.

İran Milli Takımı ile Dünya Kupası’nda boy gösteren iki oyuncusunun henüz takıma dahil olmadığını da belirten Çağdaş Atan, sadece Majid Hosseini ve Ali Karimi’nin aralarına henüz katılmadığını, Ali’nin, 2 gün sonra takıma dahil olacağını, Majid’in ise kamp bitiminin ardından Kayseri’de çalışmalara başlayacağını ve bu oyunvuların Dünya Kupası’na katıldıkları için bu izni hak ettiklerini dile getirdi.

“İyi Bir Düzenimiz ve Sistemimiz Mevcut”

Sarı kırmızılı takım ile iyi bir düzen, enerji ve sistem oluşturduklarını ifade eden Atan, bunun da başarıyı getirdiğini, bütün oyuncularını efektif olarak kullanmaya ve rotasyonun içine dahil etmeye çalıştıklarını, birkaç genç oyuncuya da süre vermeye başladıklarını, Arif Kocaman‘ın sahada yer aldığı 2 maçı da kazandıklarını, stoperde çok önemli katkılar verdiğini ve genç oyuncuları da aralarına katmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Sezon başında güvendiği önemli iki unsur olduğunu belirten Çağdaş Atan, birincisinin kadroları olduğunu ama bazı eksikleri bulunduğunu, stoper ve sol bekte alternatiflerinin olmadığını, diğer unsurun da oyun gücüne olan inançları olduğunu, hiçbir zaman oyunu oyuncu üzerinden okumadıklarını, hep oyun üzerinden okuduklarını söyledi. İyi bir düzenleri ve sistemleri olduğunu ifade eden genç çalıştırıcı, bunun üzerinden devam ettiklerini, saha içinde farklı formasyonlar denediklerini,  oyuncuların keyif aldığını, inandıklarını ve kendilerine teslim olmuş durumda olduklarını, bunun karşılığında da milli takımlara oyuncular gönderdiklerini ve bunun arkasının geleceğini düşündüğünü belirtti.

Çağdaş Atan Transfer Konusuna Da Açıklık Getirdi

Oyuncuların transfer olabilmesi için Kayserispor‘a gerekli bedeli kazandırmalarını belirten Çağdaş hoca, oyuncuları ile ilk buluştuğunda onlara değerlerini artıracağını söylediğini, onlara uygun bir oyun format düzenlediklerini, onların da bu oyunun içinde hem gelişip hem de değerlerini attırdıklarını ifade etti. Oyuncularına teklif gelmesinin gayet güzel bir gelişme olduğunu belirten Atan, çalıştığı kulübün oyuncu satan ve üreten bir kulüp olması gerektiğini,  her oyuncusunun zamanı geldiğinde gidebileceğini, hiçbir oyuncusunun önünü kesmeyeceklerini, ancak giderken bunun bir bedeli olması gerektiğini söyledi.