24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

KAYSERİSPOR’DA 2. AYRILIK

Süper Lig köklü ekiplerinden Hes Kablo Kayserispor’da Samet Aybaba süreci sona erdi. Son olarak iç sahada Beşiktaş’a 2-0 yenik olan sarı-kırmızılı kulüpte yönetim, Samet Aybaba ile yolları ayırmaya karar verdi. HES Kablo Kayserispor,  tecrübeli teknik adam Samet Aybaba yönetiminde 8’i Süper Lig ve 1’i Türkiye Kupası olmak suretiyle 9 maça çıkarken asla galibiyet elde edemedi.

HES Kablo Kayserispor bu süreçte 5 beraberlik ve 4 mağlubiyet aldı. Sezona Bayram Bektaş yönetiminde başlamış olan HES Kablo Kayserispor, ligin daha ilk yarısı tamamlanmadan ikinci değişik teknik direktörle yolları ayırdı.

SAMET AYBABA HAKKINDA AÇIKLAMA

HES Kablo Kayserispor‘dan meydana getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Teknik Direktörümüz Samet Aybaba ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırma sonucu almış bulunmaktayız.”

HES Kablo Kayserispor’un kulüp sözcüsü Mustafa Tokgöz, başarılı teknik adam Samet Aybaba ile anlaşarak yollarını ayırdıklarına vurgu yapıldı. Tokgöz, yapmış olduğu açıklamada, teknik direktör Samet Aybaba ile bitirdikleri toplantı sonrası deneyimli teknik insanla devam etmeme sonucu aldıklarını aktardı.

Tecrübeli teknik adam Samet Aybaba‘nın Hes Kablo Kayserispor topluluğunda ayrı bir yeri olduğuna dikkat çeken Tokgöz, şunları söyledi: “Samet hoca camiamızın büyüğüdür. Kulübümüzde vazife meydana getiren hocalar içinde bizim için en değerli, hürmet duyulan hocadır. Hocamızla görüştük ve anlayış çerçevesi içinde ayrılma sonucu aldık. Hocamıza bundan sonraki süreçte başarılar diliyorum. Yolu açık olsun. Kayserispor olarak kısa zamanda takımımızı daha ileriye taşıyacak hocayla anlaşıp, takımın başına geçireceğiz.”

YENİ HOCA İLE ANLAŞILDI

Süper Lig’de 16. hafta sonrasında 21. sırada kendine yer bulan HES Kablo Kayserispor Rumen Teknik Direktör Dan Petrescu ile anlaşma kararı aldı. Sezona Teknik Direktör Bayram Bektaş ile süregelen ve 6 hafta sonrasında yolları ayırıp Samet Aybaba ile devam etme kararı alan Hes Kablo Kayserispor, üçüncü teknik adamını Romanya’da buldu.

Hes Kablo Kayserispor Kulüp Başkanı Berna Gözbaşı, günün erken saatlerinde Teknik Direktör Aybaba ile yollar ayrılırken, öğleden sonrasında 53 yaşındaki Rumen Hoca ile anlaşmaya varıldı.

Çarşamba günü Kayseri’ye gelecek olan Petrescu, perşembe günü takımın başlangıcında olacak. Denizlispor maçına alt yapı hocası ile çıkacak olan sarı-kırmızılılar, Yeni Malatyaspor ile sahasında oynayacağı maça Rumen Teknik Direktör Dan Petrescu gözetiminde çıkacak.