4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Zirvesi

Ekonomik olarak zor günler geçiren Kayserispor için Onursal Başkanı Mehmet Özhaseki’nin önderliğinde düzenlenen zirveden beklenen sonuç çıkmadı.

Süper Lig ekiplerinden Kayserispor, geçtiğimiz sezon oldukça zor günler yaşamış ve düşme korkusunu sonuna kadar hissetmişti. Neyse ki ligi 14. sırada bitirerek 2022 23 futbol sezonunda da Süper Lig’de olmayı garantileyen takımın ekonomik sorunları ise geçen yıl kaldığı yerden devam ediyor.

Kayserispor Ekonomik Darboğazda

Sezon başında Ömer Erdoğan ile teknik direktörlük konusunda anlaşan sarı kırmızılı ekipte transfer tahtasının açılamama ihtimalini öğrenen Ömer Erdoğan, resmi sözleşmeyi imzalamamıştı. Teknik direktör krizi kısa sürede halledildi ve Çağdaş Atan, Kayserispor teknik direktörü oldu. Gerek Çağdaş Atan ile görüşmeler sırasında gerekse de imza töreninde ekonomik sorunlar üstü kapalı olarak konuşuluyor olsa da Kayserispor’un temel konusuydu. Başkan Berna Gözbaşı, mevcut kadronun yeterli olduğunu, tüm kadroyu koruyacaklarını söyleyerek camianın endişelerini gidermeye çalışsa da bir gerçek var ki Kayserispor’un transfer tahtası hala kapalı, ve dahası takım, Berna Gözbaşı’nın iddia ettiği gibi tüm kadroyu da koruyamadı.

Kayserispor 1

Teknik direktör Çağdaş Atan imza attığı andan bugüne kadar her zaman pozitifliğini korusa da Kayseri camiasında taraftar oldukça endişeli. Çağdaş Atan sık sık tüm hazırlıkları transfer tahtasının açılmayacağı senaryoya göre yaptıklarını belirtip altyapıya da çok güvendiğini vurguluyor ancak taraftar mevcut kadronun Süper Lig için yeterli olmayacağı endişesine sahip. Şimdilik Çağdaş Atan ve Başkan Berna Gözbaşı’nın pozitif tavırları ve demeçleri bu endişenin artmasını önlemeye yetiyor gibi görünüyor ama diğer yandan tüm Kayseri camiası transfer tahtasını açabilmek için çaba sarf ediyor. Aslında bu çaba bile, tüm pozitif mesajlara rağmen kadronun Süper Lig için yeterli olmadığının yönetim tarafından da bilindiğini bir kanıtı. Dolayısıyla hem taraftar hem yönetim Kayserispor için düzenlenen zirvede transfer tahtası sorununun çözümleneceğine dair büyük bir umuda sahipti ama zirveden beklenen sonuç çıkmadı.

Kayserispor 2

Zirveden Sonuç Çıkmadı

Onursal Başkan Mehmet Özhaseki’nin, ve Kayseri Valisi Gökmen Çiçek başkanlığında düzenlenen zirveden istenen sonuç tam olarak elde edilemedi. Zirveden önce hayal edilen şey zirve sonrasında gerekli paranın toplanıp transfer tahtasının açılmasıydı, ancak söz konusu zirvede bir miktar kaynak sağlanmış olsa da transfer tahtasını açmaya yetecek meblağa ulaşılamadı. Önümüzdeki günlerde Kayseri şehrinin önde gelen isimlerinin katılacağı yeni bir zirve ile transfer tahtasını açmak için gerekli olan paranın eksiksiz toplanması hedefleniyor olsa da mevcut zirveden çıkan sonuç taraftarları büyük bir hayal kırıklığına uğrattı. Sosyal medya hesaplarından olaya tepki gösteren taraftarlar ticareti ve tacirleri ile ünlü Kayseri şehrinin iş adamları neredeler diye sitemde bulundular. Bazı taraftarlar ise işin yine taraftara düştüğünü belirterek kombine ve forma satışlarına destek verilmesi gerektiğini söylediler.

Her ne kadar şu an gerekli miktara ulaşılamamış olsa da bir sonraki zirvenin ardından taraftarın da desteğiyle transfer tahtasının açılacağına kesin gözle bakılmakta.