25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Yeni Sezon Formaları Satışa Çıktı

2022 23 futbol sezonunda çok kritik bir dönem yaşayacak olan Yukatel Kayserispor seyircisinin desteğini bekliyor. Bu bağlamda yeni sezon formalarına da yoğun bir ilgi olması isteniyor zira kulübün ciddi bir sıcak para girişine ihtiyacı var ve kombinelerle forma satışları konusunda beklenti bir hayli büyük.

Kayserispor forma

Kaysersipor Formaları Beğenilmişti

2022 23 futbol sezonunda giyeceği formaları daha önceden basına ve seyircisine tanıtan Yukatel Kayserispor’da sosyal medya üzerinden seyircinin formalara tepkisi oldukça olumluydu. 3 formanın tamamı da beğenilirken özellikle alternatif forma denilen sarı renkli 3. forma çok beğenilmiş ve kadın taraftarların hayli ilgisini çekmişti.

Transfer tahtası kapalı olan Yukatel Kayserispor bu sebeple sezon başında prensipte anlaştığı Ömer Erdoğan’ın takımın başına getirememiş, Ömer Hoca transfer yoksa ben de yokum demişti. Bu gelişme üzerine Çağdaş Atan ile temasa geçen yönetim kısa sürede Çağdaş Atan’ı Kayseri’ye getirdi ve Çağdaş Hoca ile resmi sözleşmeye imza atıldı.

Çağdaş Atan ile görüşme ve anlaşma sürecinde sık sık bu senenin Kayserispor için çok önemli ve çok zor bir sene olacağını belirtildi, taraftar adeta kötü senaryolara hazırlandı. Diğer yandan Çağdaş Atan ise mevcut kadronun yeterli olduğunu, transfer tahtasının kapalı olmasının elbette ciddi bir sorun olduğunu ama bununla baş edebilecek oyuncu kadrosuna sahip olduklarını ve rekabetçi bir takım yaratacaklarını söyledi.

Çağdaş Hoca her ne kadar transfer olmasa da olur, biz hazırlıklarımızı olmayacakmış gibi yapıyoruz dese de Yukatel Kayserispor’un transfer tahtasını açabilmek için yoğun uğraş verdiği ve özellikle de Romanyalı tecrübeli file bekçisi Silviu Lung‘un ayrılmasının ardından mümkün olması halinde bir kaleci transferinin kaçınılmaz olduğu bir gerçek. Transfer tahtasını açabilmek için Kayseri’nin önde gelen iş adamları ve siyasilerinin toplandığı bir gece düzenlenmiş ve bu gece de transfer tahtasının açılabilmesi için gereken paranın toplanacağı düşünülmüştü, ancak beklenen gibi olmadı ve o zirvenin ardından da transfer tahtasını açmak için gerekli olan miktar toplanamadı. Bunun üzerine benzer bir zirve düzenleneceği söylenmişti ama bugüne kadar bir gelişme yaşanmayınca Yukatel Kayserispor da taraftarına döndü yüzünü ve oradan destek istedi.

Kayserispor kalecisi Lung

Forma Satışlarından Ciddi Gelir Bekleniyor

Kombine satışlarına fena gitmeyen Yukatel Kayserispor’da yönetim forma satışından da sıcak para akışı ve ciddi bir gelir bekliyor. Formaları sosyal medyadan gören taraftarlar yaptıkları yorumlarda formalardaki Erciyes Dağı detayını çok beğendiklerini belirtmişlerdi. Sarı formanın orta kısmında bulunan KADES logosu da yine özellikle kadın taraftarlardan büyük ilgi görmüş ve taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmıştı.

Formalar internet üzerinden de satışa çıkarken formalar için belirlenen 549 liralık bedel ise tepki çekti. Sarı kırmızı klasik çubuklu forma 499 TL’ye satılırken çok beğenilen sarı forma için 50 tl daha fazla istenmesine anlam veremeyen taraftarlar bu olaya tepki gösterdiler.