5 Haziran 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler
Kayserispor

Kayserispor Yabancılarla Kazanıyor

Süper Ligde geride kalan 26 maçta toplamda 28 gol atabilen Kayserispor takımının gollerinin 22’sinin yabancı futbolculardan geldiği ifade edildi. Kayserispor’un ligde atmış olduğu gollerin 22’sini yabancıların atmış olması ilginç bir istatistikliği de karşımıza çıkartmış oldu.

Bu sezon itibariyle özellikle yabancı futbolcuları sayesinde skor yapabilen Kayseri temsilcisi; bu sayede maçlara tutunabiliyor. Şimdiye kadar oynanan toplam 26 maç boyunca toplamda 28 gol atabilen Kayserispor’un gollerinin büyük çoğunluğunu yabancı futbolcular atıyor.

Sarı Kırmızılı Takımı Yabancılar Ayakta Tuttu

Kayserispor bu sezon itibariyle gollerinin büyük çoğunluğunu yabancı futbolcularının ayağından buldu. Yapılan değerlendirme çalışmasında Kayserispor’un en golcü futbolcusunun Pedro Henrique olduğu ifade edildi. Toplam 8 kez fileleri havalandıran Brezilyalı futbolcudan sonra en çok golü kaydeden futbolcunun da Ukraynalı Artem Kravets atıyor.

Takımda diğer golleri, Muris Mesanovic, Bernard Mensah ile Cristian Sapunaru’nun ayağından gelmiş durumda. Ortaya çıkan bu tablo, Kayserispor’un yabancılar sayesinde ligde gol atabildiği gerçeğini gözler önüne sermiş oldu.