24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler
Kayserispor

Kayserispor U19 Sabırsızlanıyor!

Koronavirüs salgınından dolayı liglere ara verilmesi sonrasında Kayserispor takımının U19 takımının da liglerin açılışını heyecanlı bir şekilde bekledikleri ifade ediliyor. Spor Toto Gelişim Elit U19 Liginde maçlara çıkan Hes Kablo Kayserispor’un U19 takımı, liglerin yeniden başlamasını sabırsızlıkla bekliyor.

Şimdiye kadar Spor Toto Gelişim Elit U19 liginde çıkmış olduğu 25 maçtan 28 puan toplayan takım oyuncularının lige verilen ara döneminde evlerinden bireysel olarak çalıştıklarını biliniyor. Korona virüs tedbirleri kapsamında liglere ara verilmesinden sonra yeşil sahaları çok özleyen futbolcuların, yeniden maçlara çıkmayı heyecanlı bir şekilde bekledikleri ifade ediliyor.

25 Maçta 7 Galibiyet Aldılar

Şimdiye kadar oynadığı 25 maçtan 7 galibiyet elde eden Kayserispor U19 takımı 7 de beraberlik aldı. Oynadığı maçlardan 11’in yenik ayrılan sarı kırmızılı takım, rakip kalelere toplamda 36 gol atmayı başardı. Oynadığı 25 maçta kalesinde 42 gol gören genç yetenekler; ligin açılmasını sabırsızlık içerisinde bekliyorlar.

İlk yarıya nazaran ikinci yarı itibariyle çok daha etkili bir oyun ortaya koyabilen Kayserispor U19 takımı, etkili oyunculardan oluşuyor. Takımın kalan 8 maçında ise nasıl bir sonuç elde edeceği önemli bir merak konusu olarak karşımıza çıkıyor.