23 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Tur Arayışında

Süper Lig’de 24’üncü haftasında oynadığı Hatayspor maçında net bir oyun ortaya koyan ve bu sayede sahadan 4-3 galip ayrılmayı başaran Kayserispor adına keyifler oldukça yerinde. Sarı Kırmızılı ekip, her geçen gün oyununu geliştirmeye devam ediyor ve hedef olarak belirlediği maçlardan iyi sonuçlarla ayrılmayı başarıyor. Bununla birlikte tam anlamıyla bir hedef maç takvimi olarak nitelendirilebilecek takvimde Hatayspor maçını geride bırakan Kayseri temsilcisi, bir diğer hedef maçta Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu’ndaki rakibi Fenerbahçe’yi kupa dışına itmenin formüllerini arıyor.

Heyecanlı Maç

Bu sezonun en iyi performanslarından birini sergilemeye devam eden Kayserispor, formunu devam ettirerek hem Süper Lig hem de Türkiye Kupası’nda başarılara ulaşmayı hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda özellikle Süper Lig’de oynadığı maçlarda gayet iyi iş çıkaran Kayseri temsilcisi, artık yüzünü Ziraat Türkiye Kupası’na çevirmiş durumda.

Sezon başından bu yana her gün performansını arttırmayı başaran Hikmet Karaman ve öğrencileri, Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu’nda Fenerbahçe’yi nasıl eleyebileceklerinin hesaplarını yapıyor. Avrupa’ya giden en kısa yol olarak nitelendirdikleri Ziraat Türkiye Kupası, bu sezon Kayserisporlu oyuncular adına ulaşılabilir bir hedef olarak görülüyor ve çalışmalar da bu doğrultuda yapılıyor.

Bununla birlikte Kayserispor adına Fenerbahçe karnesinin çok iyi olmadığını söylemek gerekir. Sarı Kırmızılı ekip, dev rakibi karşısında oynadığı maçlardan en son galip ayrıldığında takvim yaprakları 3 Kasım 2019 tarihini gösteriyordu.

2019/2020 sezonunda yine Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu’nda karşı karşıya gelen iki takımdan turu atlayan taraf Fenerbahçe olmuştu. Kayseri’de oynanan maçtan 0-0 beraberlik sonuç çıkmış ancak İstanbul’daki maçta Fenerbahçe 2-0 galip gelince Kayserispor kupaya veda etmişti.

Bu sezon Süper Lig’de oynanan maç ise Kayserispor adına özgüven kaynağı olarak görülebilecek bir maçtı. Sarı Kırmızılı ekip 2-0 geriye düştüğü maçta sahadan 1 puanla ayrılmayı başarmış ve Fenerbahçe’yi bir başka krizin içine sokmuştu.

İki takım adına da oldukça kritik önem taşıyan maçta Fenerbahçe’de Luiz Gustavo, Filip Novak ve İrfan Can Kahveci sakatlıkları nedeniyle sahada olamayacaklar. Kayserispor’da ise Afrika Uluslar Kupası’nda görev yapan Mame Thiam, COVID-19 nedeniyle Cenk Gönen ve Gökhan Sazdağı, Silviu Lung Jr sahada olamayacak.

Kritik Önem

İki takım adına da bu maç oldukça önem taşıyor. Fenerbahçe için artık Süper Lig’de ulaşılabilecek bir hedef kalmadı ve takım Avrupa Kupalarına gitmek için Ziraat Türkiye Kupası’na gitmeyi daha öne koyuyor gibi görünüyor.

Kayserispor adına ise bu maçın hem kısa hem de uzun vadeli kazanımları var. Planları özellikle önümüzdeki sezona göre yapan Sarı Kırmızılı ekip, bu planlara ulaşabilmek adına bu tarz büyük maçlarda kazanma alışkanlığını sağlamalı. Pek tabii Ziraat Türkiye Kupası’nı bir kez daha müzeye götürebilmek hedefi de bu alışkanlığın en büyük neticesi.