8 Haziran 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler
Kayserispor transfer

Kayserispor Transfer Çalışmaları

Süper Lig’de zor günler geçiren Kayserispor çıkış yakalamak için ara dönem ve transfer sürecinde yoğun çaba sarfediyor. Kamp çalışmalarını bütün hızıyla sürdüren Kayserispor transfer çalışmalarına da hız kesmeden devam ediyor. Son olarak Galatasaray’dan sol bek pozisyonunda görev yapan Emre Taşdemir kiralık olarak kadroya katıldı. Ayrıca takımda önemli isimlerden olan Mensah da affedildi.

Emre Taşdemir Kayserispor’da

Kayserispor kadrosunu güçlendirmek için Galtasaray’da oynayan sol bek Emre Taşdemir’i kiralık olarak renklerine bağladı. 24 yaşındaki Emre Taşdemir ile 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 1,5 yıllık anlaşmaya varıldı. Emre Taşdemir bu sezon Galatasaray ile 7 maça çıkarak 1 de asist yapmıştı. Bursaspor ile çıkış yakalayan genç oyuncu sonrasında Galatasaray’a transfer oldu. Galatasaray’da forma şansı bulamayan oyuncu sezonun 2. yarısında Kayserispor ile devam edecek.

Bernad Mensah Affedildi

Kayserispor Teknik Direktörü Prosinecki’nin ”Mensah ile disiplin anlamında sorunlar yaşadık ama bu onun takımdan tamamen ayrılmasını gerektirmez, durumunda düzelme olursa onu tekrar değerlendirebiliriz” açıklamasının ardından oyuncu affedildi. Kayserispor transfer çalışmalarını sürdürürken başarılı orta saha oyuncusu Mensah’ın da affedilmesi önemli bir katkı olarak değerlendiriliyor.