24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler
Ligde kalmak için savaşacağız

Kayserispor Teknik Direktörü Prosinecki: Ligde Kalmak İçin Savaşacağız

Süper Lig’de son sırada bulunan HES Kablo Kasyerispor ile bir üst sıradaki MKE Ankaragücü karşılaşmasının berabere sonuçlanması iki takım için de dengeleri değiştirmedi. Ev sahibi Kayserispor kümede kalma anlamında büyük bir fırsat teperken Ankaragücü ise deplasmanda aldığı bir puana sevindi. Kümede kalma adına önemli olan maç sonrası Kayserispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki ”Ligde kalmak için savaşacağız. Havlu atmıyoruz, ligde kalacağız.” açıklamasında bulundu.

Prosinecki: Kazanmaktan Korkar Gibi Bir Halimiz Var

Tecrübeli teknik adam karşılaşma sonrası yaptığı açıklamada bu duruma anlam veremediğini ”Kazanmaktan korkar gibi bir halimiz var.” diyerek ifade etti. 10 kişi kalan rakipleri karşısında etkili bir oyun ortaya koyduklarını ifade eden Prosinecki ”Maçı bitirebilecek birçok pozisyon yakaladık. Sahada gerçekten istekli ve arzulu bir takımımız vardı. Ancak özgüven eksikliği pozisyonları gole çevirmemizi engelledi. Bundan dolayı kazanamadık.” dedi.

Kümede Kalma Mücadelesi Zorlu Geçecek

19. hafta itibariyle 11 puanla son sırada bulunan Kayserispor teknik adamı ”Ligde kalmak için savaşacağız.” dedi. Küme düşme potasında bulunan diğer takımlar ise 13 puanlı Ankaragücü ve 17 puanlı Kasımpaşa. Ayrıca 18 puanlı Konyaspor da ateş hattının hemen üstünde bulunuyor. Prosinecki’nin ifadelerine de bakılırsa oldukça zorlu bir çekişme olacağa benziyor.