24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Şubat Ayına Hazırlanıyor

Ara transfer döneminde yaptığı transferlerle birlikte kadrosunu güçlendirmeyi başaran Kayserispor, Kasımpaşa karşısında aldığı mağlubiyet nedeniyle kötü bir final yaparak 15 günlük araya girse de takımın genel formu ve durumu oldukça iyi görünüyor. Sarı Kırmızılılar, orta sıralarda tamamlamayı hedeflediği Süper Lig’de bu hedefine ulaşabilmek adına kritik bir eşik olan Şubat ayı maçlarına yönelik hazırlıklarını sürdürüyor.

Zorlu Sınav

2021/2022 sezonuyla birlikte artık dengelerin iyice değiştiği ve genç teknik direktörlerin rüştlerini ispatlamaya başladığı Süper Lig’de görev yapan en yaşlı teknik direktör olan Hikmet Karaman ile yola devam eden Kayserispor, bu sezonu olabilecek en iyi noktada tamamlamayı hedefliyor.

Ara transfer döneminin en hareketli takımlarından birisi olan ve oldukça önemli oyuncuları kadrosuna katan Kayseri temsilcisi, yeni gelen oyuncularının uyum sürecini yaşayacağı ve takıma alışacağı 15 günlük aranın sonunda perdeyi kendi sahasında oynayacağı Hatayspor maçıyla birlikte açıyor.

Ligin ilk devresinde mağlup olduğu rakibini kendi taraftarı önünde alt etmeyi hedefleyecek olan Kayserispor, bu maçtan 8 gün sonra bu sezonun en büyük hayal kırıklığını yaşayan takımlarından Galatasaray’a konuk oluyor. Galatasaray’ın küme düşme ihtimalinin konuşulduğu bir dönemde dev rakibinin konuğu olacak olan Kayserispor adına bu maç dış sahadaki kötü performansı toparlamak adına önemli bir fırsat olarak değerlendirilebilir. Kayserispor, sezonun ilk devresinde kendi sahasında konuk ettiği Galatasaray karşısında neredeyse hiç zorlanmamış ve Mame Thiam’ın şahane performansıyla sahadan 3-0 galip ayrılmıştı.

Galatasaray maçından 1 hafta sonra kendi sahasında ligin zorlu ekiplerden birisi olan Giresunspor’u ağırlayacak olan Kayserispor, bu maçta da taraftarının avantajını kullanmak ve Giresunspor’u alt etmek için sahaya çıkacak. İki takım arasında sezonun ilk devresinde oynanan maç 1-1 eşitlikle sona ermişti.

Şubat ayının kapanışı ise dış sahada lider Trabzonspor karşısında oynanacak maçla yapılacak. Kendi sahasında oynadığı maçta Anastasios Bakasetas’ın harika performansına engel olamayan Kayserispor, Yunan oyuncunun attığı 2 golle birlikte rakibine 2-1 mağlup olmuş ve bu maçla birlikte üst üste yenilgiler alacağı 3 maçlık döneme girmişti.

Hikmet Karaman’ın Niyeti

Bahsi geçtiği gibi Süper Lig’de eski nesil teknik direktörlerin sorgulanmaya başladığı bir dönemde Kayserispor başında iyi iş çıkaran Hikmet Karaman için kağıt üstünde 4’ü de zorlu olan bu maçlar kendisini hatırlatmak adına önemli bir fırsat olacaktır.

Tecrübeli teknik adam, genelde kendi takımına şans verilmeyen maçlarda daha motive bir şekilde hazırlanır ve bu maçlardan çıkardığı puanlarla birlikte ligin kaderine pek çok kez dokunuş yapmıştır.

Galatasaray ve Trabzonspor gibi iki büyük takımla yapacağı maçların yanı sıra Giresunspor ve Hatayspor gibi yakın seviyedeki iki takım karşısında da en iyisini hedefleyecek olan Hikmet Karaman, bu 4 maçlık süreçten iyi bir puan ortalamasıyla çıkarsa, gelecek sezon adına kendisine daha da fazla kredi sağlayabilir.