18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Son 2 Haftanın Acısını Çıkarmak İstiyor

Süper Lig’in heyecanı tüm hızıyla devam ediyor. Zorlu mücadelelerden 9 hafta boyunca geçen takımlar Süper Lig’in 10. Hafta mücadelelerine hazırlanıyorlar. 10. Hafta mücadelesi için ise Yukatel Kayserispor ekibi ile İttifak Holding Konyaspor ekibi aynı sahada buluşmaya hazırlanıyor.

Karşılaşmada konuk ekip olarak Kayserispor ekibi yer alacak iken karşılaşma Konya’da, Konya Büyükşehir Belediye Stadyumu’nda yaşanacak. Nefeslerin tutulacağı ve her iki takımın da son haftalarındaki mağlubiyetlerinin ardından galibiyet yolu gözleyecekleri mücadele 23 Ekim Cumartesi günü saatler 16:00’ı gösterdiğinde başlayacak.

Yukatel Kayserispor ekibi milli ara öncesi Trabzonspor ile olan yenilginin ardından Aytemiz Alanyaspor ekibi karşısında da skorer bir yenilgi yaşamış ve mutlak galibiyetin yolunu gözler olmuştu.

Toplamda 11 puanı bulunan Yukatel Kayserispor ekibi sıralamada 11. Sırada kendisin yer bulurken Süper Lig’in 10. Haftadaki rakibi İttifak Holding Konyaspor ekibi ise 14 puan ile 9. Sırada kendisine yer buluyor.

Konyaspor ekibi uzun bir süredir beraberlik alarak ilerlediği sezon içerisinde yenilmezlik serisi oluşturmuş ve milli araya da o şekilde girmişti. Milli ara sonrası Galatasaray ekibiyle aynı sahada buluşan Konyaspor ekibi Mostafa Mohamed’in tek golüyle yenilgi yaşamış ve uzun bir aranın ardından puan katamadan haftayı sonlandırmıştı.

Yeni hafta için puan alma hedefi olan Konyaspor’un Süper Lig’in 11. Haftasında Fenerbahçe ile zorlu bir mücadelesi olacak.

Kayserispor’un Sezon İçindeki Gidişatı

Süper Lig’in 2021-22 sezonunun iddialı ekiplerinden biri olan Yukatel Kayserispor ekibi, sezona Beşiktaş ve Altay mağlubiyetleri ile başlamıştı. Ardından aldığı galibiyetler ve beraberliklerle hanesine puan ekleyen ekip, özellikle Galatasaray’a ilk yenilgisini yaşatması ile tüm dikkatleri üzerine çekmişti.

3-0 skoruyla yaşatılan yenilgi Sarı Kırmızılı ekibi tökezletirken Kayserispor’a 3 puanını getirmiş ve milli ara öncesi umut sağlamıştı. Süper Lig’in 8. Haftasında Trabzonspor ile zorlu bir mücadele içine giren Kayserispor ekibi, 2-1 skorunu görmüş ve mağlubiyet alarak milli araya girmişti.

Milli arada Gençlerbirliği ekibi ile hazırlık maçına çıkmış ve 2 gol sesiyle zafer elde etmiş, 9. Hafta için moral depolamıştı. Fakat Süper Lig’in 9. Haftasında skorer bir yenilgi yaşandı.

Aytemiz Alanyaspor ile aynı sahayı paylaşan Kayserispor, 6-3 skoruyla yenilgi yaşadı. Sezonun belki de en skorer mücadelelerinden biri ortaya çıkarken Kayserispor bir kez daha hanesine puan ekleyemeden haftayı kapattı.

Kayserispor yeni hafta için galibiyet kazanmak ve umut bulmak istiyor.

Süper Lig’in 11. Haftası

Yukatel Kayserispor ekibinin İttifak Holding Konyaspor maçı ile talihini döndürüp döndüremeyeceği merak ediliyor. Ardından Süper Lig’i 11. Haftası için Fatih Karagümrük ekibiyle aynı sahada buluşacak olan ekip, özellikle bu maç için moral depolamak istiyor.

Karşılaşma 31 Ekim Pazar günü saatler 13:30’u gösterdiğinde başlayacak ve Kayserispor ev sahibi ekip olarak sahasında olacak.