25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Sezonu Açtı

Teknik direktör Çağdaş Atan önderliğinde Kayserispor 2022 23 futbol sezonu için ilk çalışmasını gerçekleştirdi.

Geride bıraktığımız 20221 22 futbol sezonunda Süper Lig’de son haftalara kadar düşme korkusu yaşayan; ancak son haftalardaki çıkışıyla ligi düşme hattının 11 puan üzerinde 14. sırada bitiren Kayserispor 2022 23 sezonunda aynı korkuyu yaşamak istemiyor. Bu bağlamda ilk önce teknik direktör sorununu çözmek isteyen sarı kırmızılı ekip, Hatayspor’dan ayrılan Ömer Erdoğan ile prensip anlaşmasına varmış ancak transfer tahtasındaki sorunlar yüzünden bu prensip anlaşması resmi imzaya dökülemeden bozulmuştu. Bunun üzerine Kayserispor yönetimi, Alanyaspor’dan ayrılan Çağdaş Atan’ı Kayseri’ye davet etmiş ve Çağdaş Atan görkemli bir imza töreni ile kendisini1 yıllığına Kayserisporlu yapan imzayı atmıştı.

kayserispor 1

Kayserispor Çağdaş Atan ile Gülüyor

Kayserispor’un genç teknik adamı Çağdaş Atan önderliğinde 2022 23 sezonunun ilk antrenmanını gerçekleştiren takımda oldukça pozitif bir hava hakim. Özellikle transfer bütçesi konusunda yaşanan sıkıntılara rağmen Çağdaş Atan’ın oldukça moralli olduğu ve bu moralin takıma da yansıdığı gözleniyor. Herkesle yakından ilgilenen teknik adamın yüzünün sürekli gülmesi de oyunculara çok pozitif yansımış durumda. Antrenman öncesinde ufak bir açıklama da yapan Çağdaş Atan, altyapının önemine değindi ve her sene en az 1 2 genç futbolcunun takıma monte edilmesinin şart olduğunu söyledi.

Bu sene transfer yapması zor gözüken hatta kulislerdeki iddialara göre 3 transfer dönemi boyunca transfer yasağı ile karşı kaşıya kalacağı konuşulan Kayserispor’da Çağdaş Atan’ın bu yaklaşımı ayrıca takdir topladı ve camiayı rahatlattı. Ömer Erdoğan ile transfer konusunda anlaşamayan ve Ömer Erdoğan’ın transfer yasağı gibi bir şey söz konusuysa ben yokum demesinin ardından ”Hayallerimiz bütçelerden büyük” söylemi öne çıkmış ve bir anda Çağdaş Atan imza töreninin de mottosu olmuştu. Çağdaş Atan’ın yaptığı bu açıklamalar, bu sezonun mottosuyla da tam olarak örtüşmüş durumda. Artık bütün Kayseri camiası transferden beklentisini minimuma indirdi ve öz kaynaklara yoğunlaştı. Transfer yasağı gelsin ya da gelmesin teknik ekip de dahil olmak üzere herkes transferin olmayacağı bir senaryoya hazırlanıyor.

kayserispor 2

Taraftarın Beklentisi Büyük

Bu açıklamalar ve Çağdaş Hoca’nın genel tavrı çok pozitif bir havaya neden olsa da ve taraftar da şimdilik transfer olmayacağını kabul etse de bir de madalyonun görünmeyen yüzü söz konusu. Geçen seneki sıkıntılı sezondan sonra Kayserispor taraftarı bu sezon en azından benzer sıkıntıların yaşanmayacağını temenni ediyor. Şimdilik camiada birlik ve beraberlik hakim olsa da ve altyapıdan gelecek oyunculara yönelik taraftarda büyük bir sempati, sabır ve heyecan söz konusu ise de olası kötü sonuçlarda rüzgar bir anda terse dönebilir. Eğer Çağdaş Atan’ın Kayserispor’u istikrarlı olmasa dahi lige iyi başlarsa, inişli çıkışlı bir grafik bile genç oyuncular eşliğinde gayet kabul edilebilir bir durum olacak. Ama geçen sezon düşme korkusunu uzun süre yaşamış taraftarların bu sezon kötü bir başlangıç karşısında çok da sabırlı olabilecekleri düşünülmüyor.