4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Seviye Atladı

Ligin 21’inci haftasında oynadığı Adana Demirspor maçında dahi kafası 22’inci haftada oynayacağı Başakşehir maçında olan Kayserispor, maça çok ciddi bir hazırlık yapmış ve sezonun geri kalanı adına hedeflerini belirleyebilmek adına bu maçı hedef maç olarak belirlemişti. 19 Ocak 2021 tarihinde Kayseri’de oynanan maçta zorlu rakibi karşısında iyi bir futbol oynamasa da sahadan 1-0 galip ayrılmayı başaran Kayserispor, çok ama çok önemli bir galibiyet alarak sezonun geri kalanı adına yeni bir sayfa açtı.

Kayserispor’un Yükselişi

Son haftaların en formda takımlarından birisi olan Kayserispor, Süper Lig‘in 22’inci haftasında kendi sahasında Başakşehir’i konuk etti.

19 Ocak 2022 tarihinde oynadığı maçta Emre Belözoğlu ile birlikte sahaya çıktığı 13 maçın hiçbirinde sahadan mağlup ayrılmayan rakibi karşısında kapalı bir futbol oynayan Kayserispor, ilk yarıda rakip kaleye gitmeyi düşünmedi.

İkinci yarıda yaptığı değişikliklerle birlikte biraz daha canlanan Sarı Kırmızılılar, Uğur Demirok’un güzel vuruşuyla golü buldu. Uğur Demirok’un golü aynı zamanda Kayserispor’un maçtaki ilk isabetli şutuydu.

Gol attıktan sonra topu Başakşehir’e bırakan ve futbol deyimiyle kalenin önüne otobüs çeken Kayserispor, rakibine direkten dönen bir vuruş dışında hemen hemen hiç pozisyon vermedi.

Aldığı galibiyetle birlikte hem Emre Belözoğlu’na ilk mağlubiyetini tattıran hem de yenilmezlik serisini 6 maça çıkartan Kayserispor, puanını da 31’e yükselterek küme düşme hattından uzaklaştı ve hatta orta sıraları hedefleyecek bir pozisyona geldi.

Yeni Bir Sayfa

Kayserispor adına alınan bu galibiyet, Sarı Kırmızılıların sezonun geri kalanı adına hedeflerini güncellemesi açısından değerli olabilir.

Ligin en uzun yenilmezlik serilerinden birisine sahip olan ve oldukça kuvvetli bir futbol oynayarak rakiplerini mağlup edebilen Başakşehir’in formsuz bir dönemini de yakalamanın avantajını iyi değerlendiren Kayserispor, bu maçla birlikte çok iyi bir ivme yakalamış olabilir.

Başakşehir maçı öncesinde oynadığı son 5 maçtan da mağlubiyet yüzü görmeden ayrılmayı başaran Kayserispor, yenilenen kadrosuna tam kavuşmadan ligin en kuvvetli futbol oynayan 2 takımından birisini devirdi ve artık yeni gelecek oyuncularıyla sezonun geri kalanı adına yeni bir sayfa açabilir.

Mame Thiam’ın, Bertolacci’nin olmadığı bir süreçte oldukça iyi bir form yakalayan Kayserispor’da bu başarının mimarı Hikmet Karaman’ın da kariyerinde uzun bir aradan sonra başarılı bir döneme girdiğini söylemek mümkün.

Kayserispor, ligin kadrosuyla da birlikte iddialı bir takımı olabilecek kapasiteye, formda bir teknik direktöre ve kendisini zorlu hava şartlarında bile desteklemekten vazgeçmeyen taraftarlara sahip.

Sarı Kırmızılılarda yapılan açıklamalar asıl hedefin önümüzdeki sezon olduğunu ifade etse de bu sezon güncel formun devam ettirilmesi durumu Kayseri temsilcisini üst sıralara taşımaya ve orada tutmaya yardımcı olabilir.

Kayserispor Süper Lig’in 23’üncü haftasında bir diğer formda takım olan Kasımpaşa’nın sahasında iyi formunu devam ettirmenin yollarını arayacak.