20 Nisan 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Şanssızlığı Kırmak İstiyor

Ligde ve Türkiye Kupası’nda oynadığı maçlarda aldığı sonuçlarla dikkatleri üstüne çeken Kayserispor’a nazar değdi ve takım son haftalarda çok kötü bir performans göstermeye başladı. Üst üste 5 maçtır mağlup olan Kayseri temsilcisinde bu durum moralleri bozarken takımın önemli isimlerinden Ramazan Civelek ve Mario Gavranovic bu durumun şanssızlıklardan ötürü olduğunu savunuyorlar.

Çalışmaların Karşılığı

Bu sezon Süper Lig’de ve Ziraat Türkiye Kupası’nda beklentilerin çok üstüne çıkan performanslar sergilemeyi başaran Kayserispor, bir dönem ligin en formda takımlarından birisi olarak gösteriliyordu.

Bununla birlikte takım sezonun ikinci yarısında oynadığı Trabzonspor maçında aldığı mağlubiyetin etkisini bir türlü üstünden atamadı. Lider karşısında ilk yarıyı 2-0 önde kapattıktan sonra ikinci yarıda gösterilen performansla birlikte sahadan 3-2 mağlup ayrılmış olmak Kayseri temsilcisinin ayarlarını bozdu ve bu şekilde üst üste 2 kere daha mağlup olan Kayserispor moral açısından alt üst oldu.

Ligde oynadığı son maçta kendi sahasında Fenerbahçe’yi konuk eden Kayseri temsilcisi adına en büyük şanssızlıklardan birisi de Sarı Lacivertli takımın güncel olarak ligin en formda ekiplerinden birisi olmasıydı. Sarı Kırmızılıların iyi de performans göstermediği maçı izlemeye gelen Kayserili taraftarlar takımlarının yediği 4 golü izlemek zorunda kaldılar.

Öte yandan takımın bu kötü gidişatı Teknik Direktör Hikmet Karaman’ın sorgulanmasına ve taraftarlar tarafından protesto edilmesine neden oldu. Ancak takımdaki genel hava bu durumun kötü bir şans olduğuna ve yapılan çalışmaların şanssız bir şekilde karşılığının alınamadığına yönelik esiyor.

Geçtiğimiz günlerde basın mensuplarına açıklamalar yapan Ramazan Civelek, antrenmanlarda sıkı bir şekilde çalıştıklarını ancak son haftalarda istedikleri sonuçları almak konusunda zorlandıklarını dile getirirken, takımın en önemli isimlerinden Mario Gavranovic de takım arkadaşının paralelinde açıklamalarda bulundu.

Hocadan Uyarılar

Bununla birlikte Fenerbahçe maçından sonra yaptığı basın açıklamasında takımın durumunun kabul edilemez olduğunu dile getiren ve sorumluluğu üstüne alan Hikmet Karaman’ın antrenmanlarda oyuncularını çok daha fazla uyarmaya başladığı ifade ediliyor.

Oynanan son maçlarda çok fazla bireysel hata yapan Kayserisporlu oyuncuların yaptıkları hataları analiz eden ve bu analizlerini oyuncularıyla paylaşan tecrübeli teknik adamın bir sonraki haftada oynanacak maçta artık bu gidişatı düzeltmeleri gerektiğine yönelik olarak oyuncularına talimatlar verdiği biliniyor.

Öte yandan takımın bu kötü gidişatı Kayseri’nin de plaka kodu olan 38 puanda kalınmasına neden olurken, bu durum aynı zamanda küme düşme hattına da daha fazla yaklaşılmasına yol açtı. Takım bir dönem Avrupa kupalarını hedefleyebilecek bir konumdayken şimdi ateş hattına çok yaklaştı. Öte yandan küme düşme hattındaki takımların genel performanslarının kötü olması Kayserispor adına riski azaltan etmenlerden biri olsa da taraftarlar takımın yaşadığı bu hedef küçülmesini kabul etmekte zorlanıyorlar. Pek tabii bu bağlamda tüm camia da benzer şekilde düşünüyor.