22 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Provayla Kapatıyor

Bu sezon hem Süper Lig’de hem de Türkiye Kupası’nda dikkat çeken işlere imza atan Kayserispor adına sezonun unutulmaz tarafı kuşkusuz Türkiye Kupası oldu. Kupa 2’de final aşamasına kadar gelmeyi başaran Hikmet Karaman’ın takımı tüm odağını bu müsabakaya ayırırken, Süper Lig’in son haftasında oynanacak müsabaka da yine futbolun cilvelerinden biri olarak anlaşılabilir. Zira Kayserispor ligin son haftasında Kupa 2 Finalinde karşı karşıya geleceği Sivasspor’un konuğu olacak.

Koz Paylaşımı

Bu sezon hem Süper Lig’de hem de Türkiye Kupası’nda dikkat çeken işlere imza atan Kayserispor, bununla birlikte ikinci devrede ligde kötü sonuçlar aldı ancak Türkiye Kupası’nda her zaman aynı standardı korumayı bildi.

Sarı Kırmızılı takım Türkiye Kupası’nda Finale kadar yükselirken bu aşamaya gelene kadar pek çok büyük takımı eleyerek oldukça da dikkat çeken bir iş çıkarttı. Bununla birlikte Anadolu takımlarının yükselişine sahne olan 2021/2022 sezonunda Final aşamasına gelen diğer rakip de Sivasspor oldu.

Bir nevi Anadolu Derbisi olarak nitelendirilebilecek bu müsabakayla alakalı futbolun cilvesi olan kısımsa Süper Lig’in 38’inci ve son haftasında Sivasspor ile Kayserispor’un Sivas’ta kozlarını paylaşması olacak.

İki takım Final aşamasında nasıl bir strateji izleyeceklerini tartmak adına oynayacakları müsabakada 3 puandan daha çok bu durumu önemseyecekler. Zira iki takımın da Süper Lig’de herhangi bir hedefleri kalmadı ve iki takım da genel olarak iyi bir sezon geçirdi denemez.

Bu bağlamda ilgi çekici olacağı kesin olan müsabaka 21 Mayıs Cumartesi günü oynanacak. Sezonun ilk yarısında Kayseri’de oynanan müsabaka ev sahibi ekibin inanılmaz performansına sahne olmuş ve Kayserispor sahadan çok rahat bir galibiyetle ayrılarak devre arasına moralli gitmeyi başarmıştı.

Odaklar Kaydı

Tüm bunlarla birlikte hem Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman’ın hem de Sarı Kırmızılı oyuncularının odaklarının tamamen Kupa 2’de olduğunu ifade etmek yanlış olmaz. Kayserispor bahsi geçtiği gibi bu aşamaya çok fazla emek vererek geldi ve futbolumuzun en büyük takımlarını elemeyi başardı.

Sarı Kırmızılı ekibin şu an tüm isteği Türkiye Kupası’nı 15 sene sonra bir kez daha müzeye götürebilmek olacak. Bununla birlikte artık tüm iş oyunculara kaldı ve finallerde oyuncuların gününde olmasından başka dua edilecek pek de bir durum yok.

Süper Lig tarafında oynanacak maç oyuncuların sağlıklı kalması ve rakip takımların birbirlerinin oyun anlayışlarını en sıcak şekliyle görmesi dışında herhangi bir anlam ifade etmiyor. Ancak pek tabii iki takım da sahaya galibiyet alabilmek adına çıkacaklardır.

Bu bağlamda oldukça zorlu da geçeceği kesin olan müsabakadan galip ayrılan taraf hem hanesine 3 puan ekleyecek hem de rakibine Final öncesinde psikolojik anlamda belirli bir baskıyı da kurarak büyük final müsabakasında ciddi bir avantaj elde etmiş olacak.