25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Provayı Kötü Yaptı

Sezonun en flaş takımlarından biri olan Kayserispor, özellikle Türkiye Kupası’nda sergilediği başarılı performans ve Final aşamasına kadar yükselebilmiş olmasıyla gurur duyuyor. Bununla birlikte Final aşamasında bir diğer Anadolu temsilcisi Sivasspor ile karşı karşıya gelecek olan Kayseri temsilcisi, Süper Lig’in 38’inci ve son haftasında yine Kırmızı Beyazlı rakibiyle kozlarını paylaştı. Sivas temsilcisinin sahasında oynanan maçta kazanan tarafsa 2-1’lik skorla ev sahibi oldu. Bu bağlamda Süper Lig açısından kötü final yapan Hikmet Karaman’ın takımı Final aşamasındaki rakibi karşısında nasıl bir yol izlemesi gerektiğini de anlamış oldu.

Telafisi Önemli

Bu sezon hem Süper Lig’de hem de Türkiye Kupası’nda dikkat çeken sonuçlar alan Kayserispor, bu sezonu kesinlikle Türkiye Kupası’ndaki başarılı performansıyla hatırlayacak. Sarı Kırmızılı ekip Kupa 2’de büyük takımları yenerek Final aşamasına geldi ve bu aşamada Sivasspor ile rakip oldu.

Bununla birlikte Süper Lig’i de kapatan Kayserispor’un son haftadaki rakibi Türkiye Kupası’ndaki rakibi Sivasspor’du. Kırmızı Beyazlı takımın sahasında oynanan müsabakada rakibinin eksiklerini ve kendisinin de rakip karşısında neler yapabileceğini görme şansı yakalayan Kayseri temsilcisi adına bu prova pek de iyi sonuçlanmadı.

Zira Sivasspor sahadan 2-1 galibiyetle ayrıldı ve Final aşamasının kolay geçmeyeceğine dair net bir mesaj vermiş oldu. Sarı Kırmızılı takım bu sonuçla birlikte hedefi de olmayan Süper Lig’i geride bıraktı. Tüm bunların dışında pek tabii artık bu noktada Hikmet Karaman’ın nasıl bir yol izleyeceği çok daha önemli olacak.

Takım Türkiye Kupası’na kilitlenmiş durumda ve tüm camia oyunculardan kupayı Kayseri’ye getirmelerini bekliyor. Nitekim Teknik Direktör Karaman da tüm odaklarının Kupa 2’de olduğunu ve bu bağlamda bu mağlubiyetin normal karşılanması gerektiğini maç sonu basın toplantısında dile getirdi.

Daha İyi Olabilirdi

Öte yandan takımın Türkiye Kupası’nda gösterdiği başarılı performansın Süper Lig’de belirli bir bedeli ödemesi gerektiği anlamına geldiğini de ifade etmekte fayda var. Sarı Kırmızılı takım odağını Türkiye Kupası’na kaydırdıkça ligdeki sonuçlar kötüleşmeye ve buna bağlı olarak da sıralamada gerileme yaşanmaya başladı.

Kayseri temsilcisinin bu durumu Yarı Final aşamasına gelinene kadar gerçekten büyük bir problemdi. Hatta kulübün Hikmet Karaman ile yollarını ayırmaya hazırlandığı ve tecrübeli teknik adam yerine Ümraniyespor’da görev yapan Recep Uçar’ı getireceği dahi yazılmıştı.

Ancak Hikmet Karaman daha söyleyecek sözlerinin ve yapacak işlerinin olduğunu net bir şekilde kanıtladı. Tecrübeli teknik adam da Süper Lig’deki durumun iyi olmadığının farkındadır ancak Türkiye Kupası’nın müzeye getirilmesi durumunda lig gerçekten göz ardı edilebilir bir hale gelecektir.

Sezonun bir özeti anlamına da gelen Türkiye Kupası Finali Kayserispor camiası adına çok büyük bir kırılma noktası anlamına gelebilir. Bakalım bu mücadeleden galip ayrılan taraf Anadolu’nun hangi takımı olacak?