25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Plakayı Yakalamanın Peşinde

Bu sezon özellikle ikinci yarıda aldığı başarılı sonuçlarla birlikte iyi bir yükseliş yakalayan ve dikkat çeken Kayserispor, taraftarları tarafından daha fazla ilgi görmeye başladı. Sarı Kırmızılı taraftarlar takımın iyi performansı sayesinde daha fazla kenetlenmeye başladı ve camia çok daha olumlu bir havanın içine girdi. Süper Lig’in 26’ıncı haftasında kendi sahasında Giresunspor’u konuk eden Kayserispor, bu maçta alacağı 3 puanla birlikte şehrin plaka kodu olan 38’i yakalamayı hedefliyor. Taraftarların başlattığı “Hedef Plaka” kampanyası sonrası takımın tek hedefi Giresunspor karşısında 12’inci adamla birlikte 3 puanı haneye ekleyebilmek.

Pozitif Hava

Geçtiğimiz sezonlarda oldukça sıkıntılı dönemler geçiren ve küme düşmekten son anlarda kurtulan Kayserispor, geçmişe başarıyla sünger çekmeyi bildi. Bu sezon Süper Lig’de ve Ziraat Türkiye Kupası’nda beklentilerin oldukça üstüne çıkan Sarı Kırmızılı ekip, her iki alanda da olabilecek en iyi noktalara gelip sezonu öyle tamamlamak istiyor.

Bu doğrultuda çalışmalarına devam eden Kayseri temsilcisi, ligin 26’ıncı haftasında kendi sahasında Giresunspor’u konuk ediyor. Sezonun ilk yarısına da kötü bir giriş yapan Giresun temsilcisi, Hakan Keleş önderliğinde kurulan sistemle birlikte orta alt sıralara kadar yerleşmişti. Ancak ikinci yarıya hiç iyi giriş yapamayan Yeşil Beyazlı ekip tekrardan küme düşme hattına girdi ve takımın performansı bir hayli düştü.

İki takım 19 Şubat Cumartesi günü saat 16’da karşı karşıya gelecekler. Bu maç öncesi Kayserispor, 35 puanla 10’uncu sırada yer alıyor. Giresunspor ise 26 puan toplayabildi ve 17’inci sırada kendine yer buldu.

Ziraat Türkiye Kupası maçında yaptığı sert hareket nedeniyle 3 maç cezalandırılan Uğur Demirok, COVID-19 testi pozitif çıkan Mustafa Pektemek, sakatlıkları devam eden Silviu Lung, Emrah Başsan ve Bernard Mensah, Kayserispor’da forma giymesi mümkün olmayan isimler.

Giresunspor’da ise Alexis Perez kırmızı kart cezası, Arda Kılıç ve Erol Can Akdağ da sakatlıkları nedeniyle Kayserispor karşısında görev yapamayacaklar. İki takım arasında sezonun ilk yarısında Giresun’da oynanan maç 1-1 sona ermişti.

Kayseri’den Çıkış

Bu maçta daha da fazla taraftarın tribünlere geleceğine dair beklenti Kayserispor adına oldukça değerli bir motivasyon kaynağı olacak. Kendi sahasında çok iyi bir performans gösteren Sarı Kırmızılı ekip zaten ligin bu alanda en iyi takımlarından birisi.

26’ıncı haftaya kadar kendi sahasında toplam 12 iç saha maçına çıkan Kayserispor, bu maçlarda 8 galibiyet, 3 beraberlik ve 1 mağlubiyet alarak 27 puan toplamayı başardı. Takımın toplamda 35 puanı olduğu düşünüldüğünde iç sahadaki performansın Kayserispor adına ne kadar değerli olduğunu bir kez daha anlama fırsatı bulmak mümkün.

Bununla birlikte 2021/2022 sezonundaki başarının en büyük mimarlarından olan Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman’ı da takımı ve taraftarları Kayserispor’un ve şehrin çok daha iyisini hak ettiğine dair ikna etmiş olması da oldukça önemli.