25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor PFDK’ya Sevk Edildi

Spor Toto Süper Lig 2022 – 2023 sezonunun 10. haftasında Yukatel Kayserispor kendi sahasında Aslan ekibi ile karşı karşıya geldi. Mücadele 2 – 1 İç Anadolu ekibinin galibiyeti ile sona ererken Galatasaray karşısında seyircilerin usulsüz hareket etmesi ve aykırı davranışlarda bulunması ceza ihtimali ile sonuçlandı. Yukatel Kayserispor, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi. İşte İç Anadolu ekibinin kritik gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Kayserispor, ligin 10. haftasında üç büyüklerden Aslan ekibini kendi sahasında konuk etti. Maç sonucu Yukatel Kayserispor 2 – 1 Galatasaray. Müsabakada Ev sahibi takımdan ağları sarsan isimler dakika 22’de Mario Gavranovic ve dakika 34’te ise Onur Bulut oldu. Cimbom’dan fileleri havalandıran tek sporcu ise dakika 86’da Barış Alper Yılmaz idi.

Müsabakada İç Anadolu kulübü Futbol Disiplin Talimatı kapsamında gerçekleştirilen ihlaller sebebi ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi. PFDK, henüz Yukatel Kayserispor’un ve kulüp yetkililerinin hangi cezaları alacağını kesin olarak ifade etmezken Sarı Kırmızılı ekibin gündeminde kuruldan gelecek yanıt ile alakalı merak hakim.

TFF Resmi Açıklama Yaptı

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yukatel Kayserispor – Galatasaray karşılaşmasının ardından İç Anadolu kulübünün sahasında gerçekleşen olaylar ile alakalı resmi açıklama yaptı. TFF’nin internet sitesinde yayınlanan açıklamada 15 Ekim 2022 tarihinde gerçekleşen Galatasaray – Yukatel Kayserispor maçında sahada meydana gelen olaylar sebebi ile Futbol Disiplin Talimatı’nın 52. Maddesine aykırı davranıldığı ifade edildi.

Bunlara ek olarak merdiven boşluklarında olması gereken şekilde boş bırakılma gerçekleştirilmediği ve Futbol Disiplin Talimatı kapsamında 49. maddenin ihlal edildiği belirtildi. Yukatel Kayserispor’un 2022 – 2023 sezonu Süper Lig Müsabakaları Statüsü’nde 9/3 maddesi ile Futbol Disiplin Talimatı’nın 46. maddesi göz önüne alınarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edilmesine karar verildiği yer aldı.

Kulüp Görevlilerine Sevk Şoku!

Yalnızca Yukatel Kayserispor kulübü değil aynı zamanda kulüp görevlileri de PFDK’ya sevk edildi. Sarı Kırmızılı ekipten Savaş Aktı, Serhat Çolak ve Erdal Yol’un talimatlara aykırı davranması sebebi ile Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu kapsamında değerlendirileceği ifade edildi.