24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Net Galibiyet Aldı

Süper Lig’in ilk devresini kapatan iki maçtan birinde kendi sahasında Sivasspor’u ağırlayan Kayserispor, ilk yarının erken dakikalarında bulduğu 3 golle güçlü rakibini alt etmenin ve devre arasına 3 puanla girmenin mutluluğunu yaşıyor.

Kayseri’nin Sarı Kırmızılı temsilcisi, Sivasspor karşısında Mario Gavranovic ve Mame Thiam’ın etkili oyunlarıyla birlikte çok hızlı bir giriş yaptığı maçta aldığı galibiyetle birlikte puanını 24’e yükseltirken, birkaç hafta önce bir sıra üstünde yer aldığı küme düşme hattından da uzaklaşmanın ferahlığı içerisinde ikinci devreyi bekleyecek.

Anadolu Derbisinin Kazananı Kayserispor

Yalçın Koşukavak ile başladığı sezonda sadece 1 hafta ilerledikten sonra teknik direktör değişikliğine giden ve takımın başına Hikmet Karaman’ı getiren Kayserispor, oyunundaki gelişime rağmen skora gidememenin cezasını üst üste kaybettiği puanlarla ödemişti.

Sarı Kırmızılılar, son Süper Lig’de oynadıkları son 5 maç içerisinde yer alan Beşiktaş karşısında 2 kere öne geçtikten sonra mağlup olmuş, Yeni Malatyaspor karşısında ise 2-0’dan geriye gelerek 2-2 berabere kalmışlardı. Sivasspor gibi son haftaların formda olan ekiplerinden birisi karşısında kendi taraftarı önünde maça hızlı başlayan Kayserispor, dakika 9’da Mario Gavranovic’in attığı golle birlikte Sivasspor’a soğuk bir duş aldırmış oldu.

Bu golden sonra 8 dakika sonra tekrar sahneye çıkan Mario Gavranovic attığı kafa golüyle birlikte farkı 2’ye çıkartarak Kayserispor için maçın erken bir şekilde kopmasını sağlarken, Mame Thiam da maça dair ilk parlamasını bu golde gösterdi. Bu sezonun Kayserispor hücumu adına en değerli oyuncusu olan Mame Thiam’ı topla buluşturarak 2 golüne bir de gol pası ekleyen Gavranovic, maçı 2 gol 1 asistle tamamlarken, Thiam da 1 gol ve 1 asist ile Sivasspor savunmasını deldi geçti.

İkinci Devre İstikrar Gerek

Hikmet Karaman ile başlanıldı denilebilecek bir ilk devreyi geride bırakan Kayserispor’da Bernard Mensah’ın sakatlığı ve sezonu kapatmasından sonra hücum anlamında problemler yaşansa da Mame Thiam’ın gol yükünü sırtlamasıyla birlikte maçlardan sonuç alınabildi ancak istikrar sağlanamadı.

Tecrübeli teknik adamın yönetiminde ikinci devrede daha da başarılı bir performans göstermesi gereken Kayserispor’da maçların teknik analizi yapıldıktan sonra neden istikrarın sağlanamadığını anlamak gerekiyor.

Sezonun 3’üncü ve 4’üncü maçı dışında herhangi bir dönemde üst üste 2 galibiyet dahi alamayan Kayserispor, kadrosuna yaptığı eklemelerden oldukça verim almayı başaran takımlardan birisi olarak, hele ki yönetimin de Hikmet Hoca’ya olan güveniyle de birlikte nokta atışı olarak nitelendirilebilecek birkaç transfer yaparsa ikinci devre başka bir sezon geçirebilir.

Bu sezonun çeşitli maçlarında oldukça dikkat çekici performanslar sergileyen ve eksiklerine rağmen iyi işler çıkaran Kayserispor’da sağlanacak istikrarın en temel yapıtaşlarından birisi de kuşkusuz futbola başka bir yerden baktığını hem sözleriyle hem hareketleriyle hem de sahadaki oyuncularıyla kanıtlayan Hikmet Karaman olmalı.