25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Nereden Nereye

Bu sezon Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nda dikkat çeken işlere imza atan Kayserispor, bilhassa Türkiye Kupası’nda Final aşamasına kadar çıkmasıyla birlikte oldukça ilgi çekmeyi başardı. Sarı Kırmızılı takımın kupa yolculuğunda Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor ile karşı karşıya gelip bu takımların hepsini elemesi gerçekten oldukça büyük bir başarı olarak algılanırken, takımın geçen sezondan bu sezona bu kadar iyi bir çıkış yakalaması da oldukça dikkat çekiciydi.

Kabuk Değiştirdi

Bu sezon Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nda dikkat çeken işlere imza atan Kayserispor adına işler oldukça iyi gidiyor ve takımın yakaladığı ivme tüm camiayı memnun ediyor.

Süper Lig’de her ne kadar istenilen sonuçlardan özellikle son dönemlerde uzak kalınmış olsa da takımın Türkiye Kupası’nda gösterdiği başarıyla birlikte bu durumu da telafi ettiği ve hatta üstüne çıktığı da bir gerçek.

Öte yandan bu başarıda Başkan Berna Gözbaşı ve Teknik Direktör Hikmet Karaman’ın uyumlu çalışmalarının etkisi çok büyük. İki yönetici gerçekten Kayseri camiasını yukarıya çıkaracak işler yaptılar ve takım genel anlamda oldukça önemli işler çıkardı.

Hikmet Karaman Trabzonspor ile oynanan ve 4-2 kazanılan maçtan sonra iddialı bir açıklamada bulunmuş ve bu başarıyı bir Anadolu takımının bir kez daha tekrarlamasının pek kolay olmadığını dile getirmişti.

Gerçekten de önce Fenerbahçe ve Beşiktaş sonra da Trabzonspor’u hem de ilk 2’si İstanbul’da oynanan müsabakalarda kupa dışına itmek birçok Anadolu takımının hayali bile olamazdı. Bununla birlikte bu başarıda kurulan kadronun da çok etkili olduğunu ifade etmek gerekiyor.

Nitekim Hikmet Karaman’ın bir dönem görevinden olacağına dair söylentilerin artmasına neden olan sıkıntısı da bu kadro gücüyle alakalıydı. Kayseri temsilcisi şu an bulunduğu sıralamanın çok daha üstünde yer alabilirdi ancak takımın Süper Lig’de işleri gerçekten pek yolunda gitmedi.

Bununla birlikte pandemi sezonunda küme düşmenin kaldırılmasıyla birlikte kümede kalmayı başarabilen Kayserispor şimdilerde Türkiye Kupası’nı müzesine götürebilmenin hesaplarını yapıyor. Bu açıdan bakıldığı zaman takımın gerçekten çok önemli bir gelişim kaydettiğini ifade etmek şart.

Hikmet Karaman’ın Yükselişi

Kayserispor’un ve camiasının yakaladığı yükselişi aynı zamanda Hikmet Karaman’ın da kendi kariyeri adına yaşadığını dile getirmek yanlış olmaz.

 Tecrübeli teknik adam geçen sezon Ankaragücü’nde yine parlak işler yapmış ancak son haftalarda gelen mağlubiyetler nedeniyle takımın küme düşmesine engel olamamıştı. Bu kadar büyük bir kırılmadan sonra Kayserispor’da gösterilen bu başarı gerçekten Hikmet Karaman adına da oldukça değerli olacaktır.

Takım bu noktaya kadar gelirken pek çok sıkıntının içerisinden geçti. Bununla birlikte kurulan kadro, taraftarın ilgisi ve sahada gösterilen performansı alt alta yazıp baktığımızda başarılı yöneticilik örneğinin takımları nereye kadar getirebileceğine dair bir tasavvuru çok rahat bir şekilde ortaya koyabileceğini de anlamak kolaylaşıyor denilebilir.