15 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Memnun Etti

Sezona Çağdaş Atan’ı bir yıllığına takımın başına getirerek başlayan Kayserispor bilindiği üzere bu sene zor bir yıla hazırlanıyor. Transfer tahtası kapalı olan takımın önünde hala süre olsa da transfer tahtasını açamama ve haliyle transfer yapamama ihtimali bir hayli fazla.

Bunun bilincinde olan ve bu şartları kabul ederek takımın başına geçen genç teknik adam Çağdaş Atan ise bu duruma oldukça hazırlıklı görünüyor. Mevcut kadronun büyük ölçüde korunmasını bir avantaj olarak gören Çağdaş Hoca ayrıca altyapıdan aldığı gençleri de takıma monte etmek istiyor.

Kendi tesislerinde başladığı yeni sezon hazırlıklarına Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde devam eden ve ilk etap çalışmalarını bayram öncesinde tamamlayan sarı kırmızılı ekip, ikinci etap kamp çalışmalarına başladı. İkinci etap çalışmaları kapsamında ilk etaba kıyasla daha fazla hazırlık maçı oynayacak olan takım ilk olarak Süper Lig’in yeni ekiplerinden Ankaragücü ile karşılaştı.

Kayserispor

Maç 2 2 Bitti

Kayserispor’un kendi tesislerinde karşı karşıya gelen iki Süper Lig takımının mücadelesi 2 2’lik eşitlikle sonuçlandı. Kayserispor’da Çağdaş Atan maça; Bilal, Onur, Hosseini, Kolovetsios, Nurettin, Ali Karimi, Bertolacci, Thiam, Kemen, Emrah, Mustafa on biri ile başladı.

Maça oldukça hızlı başlayan ve maçın başında bir penaltı kazanan Kayserispor’da ismi başka takımlarla anılan ve ciddi gelir beklenilen Mam Thiam, 5. dakikada penaltıdan topu ağlara göndererek takımını 1 0 öne geçirdi. 29. dakikada Ankaragücü, duran toptan bulduğu golle skoru 1 1’e getirdi. Ataklarına devam eden sarı kırmızılı ekip 76. dakikada sol taraftan geliştirdiği atakta Cardaso ile tekrar öne geçti. Bu golün asisti Mane’den geldi.

Her iki takımın da pek çok oyuncu değiştirdiği ve neredeyse bütün oyuncuların şans bulduğu maçta Ankaragücü 78’de skoru 2 2’ye getirdi ve maç bu skorla sona erdi. Kayserispor’da Majid Hosseini hariç lk 11’in tamamı değişti. Majid Hosseini ise 90 dakika sahada kaldı.

Çağdaş Atan’ın oynatmak istediği pas futbolundan zaman zaman güzel örnekler sunan Kayserispor’un oyunu, skordan bağımsız olarak, beğeni topladı. Yeni hoca ve henüz sezon hazırlıkları aşamasında olunmasına rağmen kısa sürede böylesine kompakt bir takım görüntüsü sergilenebilmesi taraftarlarda memnuniyet yarattı.

Kayserispor Forması da Beğenildi

Sahaya kırmızı forması ile çıkan Kayserispor’da taraftarların sosyal medyada formaları övdüğü görüldü. Bu sezon dünya spor giyim devi Nike tarafından üretilen formalardan kırmızı olanı ile hazırlık maçına çıkan Kayserispor’un kırmızı şort ve kırmız konç ile tamamlanan kombini beğeni topladı. Formanın göğüs kısmında Erciyes dağını simgeleyen detay, formalar ilk görücüye çıktığında da büyük sempati toplamıştı.

Formaları ilk kez oyuncuların üzerinde gören taraftarlar, iyi oyunun da etkisiyle formalara yönelik belirtilerini dile getirdiler. Hazırlıklarına devam eden Kayserispor önümüzdeki günlerde yoğun bir hazırlık maçı takvimine girecek.