4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Mart Ayında Serbest Düştü

Spor Toto Süper Lig’de yakın dönemde Avrupa kupaları hayali kuran Kayserispor, Mart 2022 fikstüründe bu hayallerin yerini hayal kırıklıklarına bıraktı.

İşte teknik direktör Hikmet Karaman önderliğindeki takımın çok kötü geçirdiği o sürecin öncesi ve devamı…

Kayserispor Ümitleri Nasıl Çoğalttı

Yukatel Kayserispor için toparlanmanın ardından asıl geriye gidiş Mart 2022 fikstüründe yaşandı. Teknik direktör Hikmet Karaman önderliğinde özellikle Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun ikinci yarısında başlayan yükselişten sonra çoğu futbolsever, Yukatel Kayserispor’un Avrupa kupaları için bilet alıp alamayacağını konuşuyordu.

Zira takımın Ocak transfer döneminde yaptığı hamleler adeta “cuk oturmuş”, futbolcuların Spor Toto Süper Lig’de gösterdikleri yüksek performans taraflı tarafsız herkesin takdirini toplamıştı.

Buna ek olarak teknik direktör Hikmet Karaman ve öğrencilerinin Ziraat Türkiye Kupası turlarında önce Fenerbahçe’yi ve sonra ise Beşiktaş’ı İstanbul’da devirerek yarı finale ulaşması da sarı kırmızılı takımımıza olan güveni zirve noktaya çıkarmıştı.

Ne var ki bu harika gidişat Mart 2022 fikstüründe yerle yeksan oldu. Çünkü sarı kırmızılı Kayseri temsilcimiz, Mart 2022 fikstüründe çıktığı 3 maçta da sahadan mağlubiyetle ayrılarak 0 puanda kaldı.

Yukatel Kayserispor’un hakkını teslim etmemiz gereken nokta ise Mart 2022 fikstürünün hayli zorlu takımlara karşı oynanacak maçları barındırmasıydı. Zaten hali hazırda Şubat 2022 fikstürünü Spor Toto Süper Lig’de bu sezonun altını üstüne getiren Trabzonspor’a karşı oynayan takımımız, önündeki 3 maçta da yine bu ligin kalburüstü takımlarından 3 ile oynadı.

Bu ekipler sırasıyla Aytemiz Alanyaspor, İttifak Holding Konyaspor ve Vava Cars Fatih Karagümrük oldu.

Teknik direktör Hikmet Karaman önderliğinde bu zorlu periyoda giren sarı kırmızılı ekibimiz için maalesef işler hiç yolunda gitmedi.

Mart Kapıdan Baktırır Kazma Kürek Yaktırır

Mart 2022’nin ilk maçında Aytemiz Alanyaspor takımı Kayseri’ye geldi. Teknik direktörü Francesco Farioli ile birlikte yeniden yapılanma sürecine giren ve çok ilginç skorlar alan Akdeniz ekibi zorlu bir rakipti.

Zira İtalyan teknik direktörle birlikte çıktıkları maçlarda ya fark atıyor ya fark yiyorlardı. Yukatel Kayserispor maçında skorun ne olacağı hayli merak edilirken, kazanan Aytemiz Alanyaspor oldu.

Dakika 34’te Bertolacci, eski teknik direktörü Francesco Farioli’nin takımının filelerini havalandırıp bizi öne geçirmişti. Buna karşın ilk yarının sonlarından Oğuz Aydın ve ikinci yarının sonlarında Erencan Yardımcı’nın golleri konuk ekibe galibiyeti getirdi.

Bu maçın ardından konuğumuz İttifak Holding Konyaspor oldu. Bu sezon yaşanan en büyük sıkıntı bu karşılaşmada da kendini gösterdi ve Yukatel Kayserispor, öne geçtiği bir maçı daha elinden kaçırdı.

Yeşil beyazlı Konya takımı karşısında ilk 15 dakikayı 2 – 0 önde kapatan teknik direktör Hikmet Karaman ve öğrencileri, 90 dakika sonunda 2 – 3 mağlup duruma düşüp ellerindeki bir maçı daha vermiş oldular.

Geçtiğimiz hafta Mart 2022 fikstürünün kapanışında ise futbol oynamaya hiç de uygun olmayan koşullarda kar topu savaşı yapıldı.

Sahada gözün gözü görmediği mücadelenin kazananı ev sahibi Vava Cars Fatih Karagümrük olurken, sarı kırmızılı ekibimiz 3 – 0’lık mağlubiyetle Kayseri’ye geri döndü.

Bu ayda alınan mağlubiyetler ne yazık ki takımımızı Avrupa hedefinden de bir hayli uzaklaştırdı.