24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

KAYSERİSPOR MALATYASPOR’U YENMEK İÇİN SAHAYA ÇIKACAK

Süper lig de 18. Hafta karşılaşmasında Öznur Kablo Yeni Malatyaspor kendi sahası Yeni Malatya Stadyumu’nda sarı kırmızılı takım Kayserispor ‘u 23 Aralık Perşembe günü konuk edecekler.

Ev sahibi takım Öznur Kablo Yeni Malatyaspor süper lig de geride kalan 17 hafta sonun da lig de 14 puan ile düşme hattında 19. Sırada yer alıyorlar.

Konuk takım sarı kırmızılı takım Kayserispor ise lig de 20 puan ile düşme hattının üzerinde 15. Sırada yer alıyorlar.

İki takım arasında Yeni Malatya Stadyumu’ nda oynanacak olan mücadeleyi hakem Hüseyin Göçek yönetecek.

HEM MALATYASPOR HEM DE KAYSERİSPOR İÇİN ÖNEMLİ BİR 3 PUAN

Süper lig de altığı son maçlarda ki yenilgiler ile ev sahibi takım Öznur Kablo Yeni Malatyaspor lig de düşme hattına kadar gerilemiş durumdalar.

Rumen teknik adam M. Sumiduca‘da takımı süper lig‘de tutmakta zorlanan teknik adam üst üste alınan kötü sonuçlar ile takımdan ayrılması bile gündeme gelmişti.

Lig de kötü günler geçiren ev sahibi takım Öznur Kablo Yeni Malatyaspor‘da zorlu karşılaşmadan alınacak bir 3 puan takımın nefes almasını sağlayacaktır.

Teknik adam M. Sumiduca ise alınana kötü sonuçlar ile beraber devre arasında istediği oyuncuların alınmasını isteyen teknik adam yoksa ben yokum demişti.

Lig de son 7 karşılaşmadan da 3 puan alamayarak 2 beraberlik 5 mağlubiyet alan takım da zorlu Kayserispor maçı büyük önem taşıyor.

Ev sahibi takım Öznur Kablo Yeni Malatyaspor’ da sakat veya cezalı oyuncunun bulunmadı haftada tam kadro olarak maçın hazırlıklarını sürdürüyorlar.

Konuk ekip Kayserispor ise inişli çıkışlı puan grafikleri ile lig de al sıralara doğru yaklaşmış durumdalar.

Kayserispor ‘da karşılaşma öncesinde B. Mensah sakatlığı devam ederken en güçlü kozu takımın gene Mame Thiam olacak.

KAYSERİSPOR’DA HEDEF 3 PUAN

Kayserispor takım konuk olarak gideceği maçtan 3 puanla geri dönemk için sonuna kadar mücadele edecek. 3 puan Kayserispor için oldukça önemli bir puan. Malatyaspor’un düşmüş performansından yararlanmak isteyen Kayserispor bu maçı kazanmanın peşinde.

Hem ara transfer dönemine az bir zaman kala hem de sıralamasını oturtmak isteyen Kayserispor Malatyaspor karşısında puan arayacak. Başarılar Kayserispor!