15 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

KAYSERİSPOR MAÇINDA İSTENMEYEN OLAYLAR

Süper Lig’in 16.haftasında karşı karşıya gelen Kayserispor – Beşiktaş, siyah beyazlıların 2-0 üstünlüğü ile sona erdi. Maçta Beşiktaş galibiyetinin önüne geçen olaylar hakem hataları ve maç sonu yaşanan gerginlikler olurken, locada yaşanan istenemeyen olaylar herkesi üzdü.

HAKEM KARARLARI

Maçın hakemi Fırat Aydınus tartışmalı iki penaltı kararı verirken maçın VAR hakemi de Cüneyt Çakır’dı. Uluslararası standartta olan iki hakemimiz bu sezon verdikleri kararlarla takımların tepkisini çekmiş durumda. Özellikle Samet Aybaba maçtan sonra yaptığı açıklamada hakemin verdiği kararları irdelemek lazım derken futbolun seyir zevkinin kaybolmaya başladığına dikkat çekti.

Birçok yorumcu maçtan sonraki değerlendirmelerde iki penaltı kararının da ‘gri’ olduğuna dikkat çekerken özellikle VAR hakemi Cüneyt Çakır geçtiğimiz haftalarda oynanan Başakşehir – Fenerbahçe maçında da verip-vermediği tartışmaları kararlarla dikkat çekmişti. Hiçbir itiraza müsamaha göstermeyen Fırat Aydınus ise maçtan sonra Kayserispor cephesine iki kırmızı kart göstererek sarı kırmızılı camianın tepkisini çekti.

LOCADA KAVGA

Maçın önüne geçen hadiseler hakem kararlarıyla sınırlı kalmadı. Maçın bitiş düdüğüyle birlikte sahada yaşanan gerginlik tribünlere de yansıdı. Maç sonu Beşiktaş 2. Başkanı Adnan Dalgakıran “Burada çok vahim bir olay yaşadık, son dakikalardaki gerginlikten sonra yöneticilerimizin locası Türkiye Cumhuriyeti milletvekili sıfatını taşıyan bir şahıs ve kardeşi tarafından basıldı.

İki yöneticimiz yumruklandı. Burası Patagonya değil. Milletvekili ve kardeşinden şikâyetçiyiz. Kamera kayıtlarını istedik. Bu camia bu olayın hesabını sorar” açıklamasında bulundu. Bu açıklamada sözü edilen milletvekilinin MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy olduğu öğrenildi.

Baki Ersoy AA muhabirine yaptığı açıklamada “Beşiktaş yöneticisi Adnan Dalgakıran yalan söylüyor. Onlar bizim bulunduğumuz gruba doğru küfür ettiler. Biz de etmeyin dedik. Orada bir kargaşa çıktı. Benim hiç kimseye şahsi olarak müdahalem olmadı ama terbiyesizlik yapan kendileri.

Bizim Beşiktaş Kulübüyle bir sıkıntımız olmaz, olamaz. Ama ortada yalan söyleyen bir yönetici var. Hakem hataları çok bariz. MHK’nin buna dikkat etmesi gerekiyor. Biz Kayserispor‘un her zaman yanındayız ve olmaya da devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Konunun takipçisi olarak sürecin sonucunu yazacağız ancak bu karşılaşma özelinde olayların bu noktaya gelmesinde hakem yönetiminin de etkisinin olduğu açık.

Ülkemizde oynanan oyun kalitesi yetersiz olsa da sürekli yere yatan futbolculara, aldatmaya yönelik hareket yapanlara ve standardını koruyamayan hakemlere daha ne kadar tahammül göstereceğiz bilmiyoruz.