24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Kupa Heyecanıyla

Bu sezon Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nda dikkat çeken sonuçlar alan Kayserispor adına sezonun en önemli maçı geldi çattı. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor gibi 3 devi kupa dışına iterek Türkiye Kupası’nda Final aşamasına yükselen Sarı Kırmızılı ekip şimdi Finalde Sivasspor’u mağlup etmenin peşinde. 26 Mayıs Perşembe günü oynanacak dev finalde Hikmet Karaman adına da önemli bir dönüm noktasının söz konusu olduğunu belirtmek gerek.

Kupa Heyecanı Bitiyor

Bu sezon Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nda dikkat çeken sonuçlar alan Kayserispor adına işlerin taçlandırılacağı maç geldi çattı.

Sarı Kırmızılı ekip Türkiye Kupası’nda dev ekipleri eleyerek oldukça görkemli bir yürüyüş yaptı. Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor’u eleyerek turnuvanın doğal favorisi haline gelen Kayseri temsilcisi, Sivasspor ile oynanacak Türkiye Kupası Finalinde kupaya uzanan taraf olmayı hedefliyor.

Bununla birlikte Kayseri temsilcisi için bu turnuvanın önemi çok büyük. Bundan 15 sene öncesinde kupayı kazanan Sarı Kırmızılı ekip aynı başarıyı bir kez daha sergilemek adına sahada olacak. Süper Lig’in ilk yarısında kendi sahasında konuk ettiği rakibi karşısında çok net bir performans sergileyen Kayseri temsilcisinin, sezonun son maçında istediklerini sahaya yansıtmak konusunda zorlandığını da hatırlatmadan geçmemek gerek.

Öte yandan Finaller her zaman o 90 dakikada kimin daha çok gününde olduğuna bağlı olarak taraf değiştirebilir ve bu bağlamda hem Kayserispor hem de Sivasspor teknik direktörü oyuncularını oyunda tutmayı hedefleyecek.

En Az Hata

Finaller bahsedildiği o 90 dakika adına oynanan müsabakalar ve takımların sezon genelinde yaptıkları bu maçlarda direkt olarak devre dışı kalabiliyor.

Bu bağlamda Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman’ın dikkatli olması gereken bir durum söz konusu. Kayseri ekibi bu sene pek çok maçta öne geçmesine rağmen üstünlüğünü koruyamadı ve bu nedenle ligde iyi bir konum elde etmek konusunda zorlandılar.

Final müsabakaları en az hatayı yapan takımın kazandığı müsabakalar ve Kayserispor’un odaklanmayla alakalı bir problem yaşaması durumunda karşıda Sivasspor’un da olduğunu unutmamak gerek.

Sivas temsilcisi gerçekten hatayı affetmeyen ve rakibinin üstüne deyim yerindeyse balyoz gibi inen bir ekip. Bu sezon Hatayspor karşısında aldıkları 4-0’lık galibiyet Bordo Beyazlı ekibin uzun süre kendisine gelememesine neden olmuştu.

Öte yandan Kayserispor’un bireysel anlamda çok daha kaliteli oyuncularının olması finalde bir avantaj. Maçın kilitlendiği anlarda bu oyuncuların yaratacağı etkiyle birlikte rüzgâr Kayserispor tarafına dönebilir.

Tüm bunların dışında bu müsabaka sadece 26 Mayıs günü oynanacak. Bir diğer deyişle maç 90 dakikada sona ermezse uzatma dakikalarına orada da kazanan çıkmazsa seri penaltı atışlarına gidecek.

Sivasspor’un beraberlik konusundaki eğilimi düşünüldüğünde bu açıdan baskının Kayserispor üstünde olacağını ifade etmek yanlış olmaz. Sarı Kırmızılı oyuncular bu nedenle bu maçın 130-140 dakika oynanması ihtimalini de unutmamalı.