24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler
Kayserispor As Başkanı Mustafa Tokgöz

Kayserispor: Kimsenin Kuklası Değiliz!

Korona virüs salgını sürecinde liglere ara verilmesi kararı alındığı biliniyor. Geçtiğimiz günlerde liglerin Haziran ayı itibariyle başlatılacağı açıklanmıştı. Bu karara karşı açıklamalarda bulunan Kayserispor As Başkanı Mustafa Tokgöz, kimsenin kuklası olmadıklarının altını çizdi.

Futbol Federasyonunun lig maçlarının başlaması kararı ardından konuşan Kayserispor as başkanı, sert bir çıkışa da imza attı. Liglere yeniden başlanması kararının sakıncalı bir karar olduğunu ifade eden as başkan, Kayserispor takımının kimsenin kuklası olmadığını da ifade etti.

Futbol Sıfır Riskte Oynanmalı

Türkiye Futbol Federasyonunun futbol dünyasını normalleştirmeye çalışmasına saygı duyduklarını ifade eden as başkan, ancak futbolun sıfır riskli bir ortamda oynanması gerektiğini belirtti. Süper Ligin bu şartlar altında başlamasını sakıncalı bulduklarını ifade eden Kayserispor As Başkanı Mustafa Tokgöz, kararın gözden geçirilmesi gerektiğini belirtti.

Biz kimsenin kuklası değiliz şeklinde açıklamada bulunan As Başkan Mustafa Tokgöz, sıfır risk ortamında futbolun oynanması gerektiğini sözlerine ekledi Hiçbir futbolcunun, takımın, hakemin ya da yöneticinin sahaya çıkmak zorunda olmadığını ifade eden Tokgöz, hayati tehlikenin henüz geçmediğinin de altını çizdi.