22 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Kadro Planlaması

Sezon başında, Hatayspor’dan ayrılan teknik direktör Ömer Erdoğan ile anlaşan Yukatel Kayserispor transfer tahtasının açılmama ihtimali sebebiyle Ömer Erdoğan’ın gelmekten vazgeçmesinin ardından genç teknik adam Çağdaş Atan ile 1 yıllık sözleşme imzalamıştı. Böylece Kayserispor’da Çağdaş Atan dönemi başlamış oldu.

42 yaşındaki genç teknik adam Alanyaspor’un ardından 2. kez hocalık deneyimi yaşayacağı Kayseri’ye ciddi bir hava kattı. Sürekli pozitif mesajlar veren Çağdaş Atan tüm hazırlıklarını transfer tahtasının hiç açılmayacağı ihtimaline göre yaptıklarını belirtirken Başkan Berna Gözbaşı da en büyük avantajlarının geçen yılki kadroyu korumaları olduğunu ifade etmişti. Peki kadro planlamasındaki son durum ne, geçen yılki kadro ne düzeyde korunabildi bir göz atalım;

Takımdan Ayrılanlar

Uğur Demirok – Eyüpspor ile anlaşma sağladı.

İbrahim Akdağ – Eyüpspor ile anlaşma sağladı.

Yıldırım Mert Çetin – Kiralıktı, kulübüne döndü.

Yasin Karahan Subaşı – Konyaspor ile anlaşma sağladı.

Abdülkadir Parmak – Kiralıktı, kulübüne döndü.

Takımda Kalanlar

İlhan Parlak – Sözleşmesi 1 yıl uzatıldı.

Mustafa Peektemek – Sözleşmesi 1 yıl uzatıldı.

Dimitrios Kolovetisos – Sözleşmesi 1 yıl uzatıldı.

Cenk Gönen – Sözleşmesi 1 yıl uzatıldı.

Görüldüğü gibi Yukatel Kayserispor’un geçen yılki kadrosunu tam olarak koruyabilmiş değil. Ayrıca başarılı file bekçisi Silviu Lung‘un da başka takımlarla görüştüğü ve Yukatel Kayserispor’dan ayrılma ihtimali olduğu biliniyor. Yine istenen bonservisin teklif edilmesi halinde Mame Thiam ile de yollar ayrılabilir.

Kayserispor Mame Thiam

Giden oyunculara karşılık altyapıdan 8 futbolcu A takım kadrosuna alınıp Erciyes kampına da götürülürken ayrıca geçen sezon sözleşmesi dondurulan ve henüz Yukatel Kayserispor formasıyla hiçbir resmi maçta görev yapamamış olan İranlı orta saha futbolcusu Ali Karimi’nin de lisansı çıkartıldı. Antrenmanlardaki performansı ile adeta yeni transfer etkisi yaratan Ali Karimi, Erciyes kampının parlayan yıldızı olmuştu.

Kayserispor Transfer Yapabilir mi?

Söylediğimiz gibi Yukatel Kyaserispor’un transfer tahtası şu anda kapalı. Yani dış transferde herhangi bir hareket alanı bulunmuyor ancak transfer tahtasını açabilmek için yoğun bir mesai harcandığı da bir gerçek. Bu uğurda Kayseri şehrinin önde gelen iş adamlarının bir araya geldiği bir zirve düzenlenmiş ve bu zirvede hatırı sayılır bir meblağ toplanmış ama bu miktar transfer tahtasının açılması için yeterli gelmemişti. Buna rağmen transfer görüşmelerine devam eden Yukatel Kayserispor’da Fenerbahçe’nin kadrosunda düşünmediği yabancı oyunculara yönelik ciddi bir ilgi varken ayrıca geçen sezon kiralık olarak sarı kırmızılı formayı giyen Abdülkadir Parmak ile de yeniden kiralık olarak anlaşılmak isteniyor.

Elbette transfer tahtası kapalıyken bu görüşmelerin pek bir anlamı olmasa da aslında transfer tahtasının açılma ihtimali artık bir hayli artmış durumda. İlerleyen günlerde yeni bir zirve yapılacağı ve bu zirvenin ardından transfer tahtası açmaya yetecek miktarın toplanacağı öngörülüyor. Şimdi Kayserispor taraftarı heyecanla zirveden çıkacak sonucu bekliyorlar.