24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor İstanbulspor’u Farklı Mağlup Etti

Süper Lig’in 21. haftasının sonucu merakla beklenen maçlarından birisi de Kayserispor ile İstanbulspor arasında oynandı. İstanbulspor; yakından takip edenlerin bildiği üzere bu sezon Süper Lig’e yükseldi. Ancak, sarı siyahlı takımın son dört içerisinde yer aldığını dile getirebiliriz. Bir başka deyişle, İstanbulspor için işler iyi gitmiyor. Kayserispor ise her ne kadar maddi sorunlar yaşasa da ilk 10 içerisinde yer almayı başardı.

29 Ocak 2023 Pazar gününün programında yer alan maç saat 13.30’da başladı. Esenyurt Necmi Kadıoğlu Stadyumu’nda oynanan maçı Murat Erdoğan yönetti. Gelin, bu maçın detaylarına yakından bakalım!

Kayserispor Sahaya 4-1-4-1 Dizilişi ile Çıktı

Kayserispor’u bu sezon Çağdaş Atan çalıştırıyor. Genç teknik adam; takımı iyi bir yere taşıyacak gibi duruyor. Bilhassa diğer Anadolu takımlarına üstünlük kuran Çağdaş Atan; bu maçta takımını sahaya 4-1-4-1 dizilişi ile çıkardı. Kalede Bilal vardı. Defansta Onur, Hosseini, Kolovetsios ve Carole vardı. Campanharo; tek ön libero olarak görev yaptı. İleri dörtlüyü Cardoso, Karimi, Kemen ve Mane oluşturdu. Gökhan Sazdağı; ileride tek forvet olarak gol arayan isimdi.

Kayserispor’un diğer Süper Lig takımlarına kıyasla daha zayıf bir kadrosu bulunuyor. Ancak, Çağdaş Atan’ın bu kadrodan olabilecek en iyi şekilde yararlandığının altını çizmek gerekir. Hatta, Emrah Başsan, Mame Thiam ve İlhan Parlak gibi isimlerin de yedek kulübesinden oyuna girip en iyi şekilde katkı verdikleri aşikar!

İstanbulspor Saha ve Seyirci Avantajını Kullanmak İstiyordu

Sarı siyahlı takımı bir süredir Fatih Tekke çalıştırıyor. Genç teknik adamın tek hedefi İstanbulspor’u ligde tutmak! Fakat, bunu yapabilmesi en azından şu aşamada zor gözüküyor. İstanbulspor; Kayserispor’u saha ve seyirci avantajından faydalanarak mağlup etmek istiyordu. Bu yüzden, sahaya 3-4-3 gibi hücum ağırlıklı bir kadro ile çıktı. İstanbulspor’un kalesini Jensen korudu. Okan, Mehmet ve Mehremic; üçlü defansı oluşturan isimlerdi. Orta sahada Ali, Muammer, Ba ve Duhan vardı. Lokilo ve Eze ve Ethemi; ileri üçlüyü oluşturan isimlerdi.

Kayserispor Üç Puanı Dört Golle Aldı

Sarı kırmızılı takım; her ne kadar deplasmanda olsa da maça oldukça iyi başladı. İstanbulspor; onuncu dakikada Lokilo’nun attığı golle 1-0 öne geçti. Kayserispor’un bu gole cevabı gecikmedi. Mane; 18. dakikada takımına beraberliği kazandırdı. İstanbulspor; 32. dakikada Ethemi’nin attığı golle yeniden öne geçti. Hatta, ilk yarıyı da 2-1 önde tamamladı.

Kayserispor; 52. dakikada Onur Bulut’un attığı golle beraberliği yakaladı. Maçın bu şekilde biteceği düşünülüyordu. Ancak, Kayserispor; bilhassa maçın son on dakikasında bir hayli üstün bir oyun sergiledi. 83. dakikada oyuna sonradan giren Emrah Başsan; takımını öne geçirdi. 89. dakikada bir diğer yedekten giren oyuncu İlhan Parlak; maçın skorunu belirleyen gole imzasını attı. Kayserispor; İstanbul deplasmanından 4-2’lik galibiyet ile döndü.