18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor İlk Yarıda Aldığını Sonradan Verdi

Teknik direktör Hikmet Karaman önderliğinde bu sezon Yukatel Kayserispor’un en büyük sorunu ilk yarısını önde bitirdiği maçların sonunu bir türlü getirememesi oldu.

Öyle ki birçok karşılaşmada sarı kırmızılı Kayseri temsilcimize gönül veren taraftarlar, önce sevindi sonra üzüldü. Eğer Yukatel Kayserispor öne geçtiği maçlarda rakiplere puan vermemiş olsaydı şu anda Spor Toto Süper Lig puan tablosunun en üst basamaklarında olup Avrupa hayaline bir adım daha yaklaşabilirdi.

Bu yazımızda sizler için teknik direktörümüz Hikmet Karaman liderliğindeki takımımızın ilk yarıyı önde bitirmesine karşın rakiplerine puan verdiği maçları derledik. Keyifli okumalar…

Kayserispor Üstünlüğünü Koruyabilse Nerede Olurdu

kayserispor

Yukatel Kayserispor, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nda şu ana kadar oynanan 30 maçtan 6’sını ilk yarıyı önde kapattığı halde kaybetti.

Teknik direktör Hikmet Karaman önderliğinde maçlara oldukça iyi başlayan ve rakiplerini kim olursa olsun sindirmeyi büyük ölçüde başaran takımımız, bu 5 maçta rakiplerine tam 14 puan hediye etti.

Sarı kırmızılı takımımızın şu anda Spor Toto Süper Lig puan tablosunda 14’üncü sırada olduğu düşünülürse, bu 14 puanın ne kadar büyük bir fark yaratacağını tahmin etmek zor değil.

Yukatel Kayserispor şu ana kadar Spor Toto Süper Lig’de çıktığı 30 maçta hanesine 38 puan yazdırarak bu sıralamada konumlandı. 38 puanın üstüne 14 puan koyduğumuzda en basit hesaplar Yukatel Kayserispor’un ligin 9’uncu sırasında yer alacağını düşünebilirsiniz. Bu da açıkçası son haftalarda çok daha rahat girmek dışında bir şey fark ettirmez.

Ancak puan kaybettiğimiz takımların şu anda Spor Toto Süper Lig puan tablosunda bizim üstümüzde oldukları düşünüldüğünde ortaya çok farklı bir görüntü çıkıyor. Biraz karışık bir hesap ve öngörüyle, Yukatel Kayserispor bu puanları toplayabilse rahatlıkla Avrupa kupaları potasında yer alırdı demek hiç de gerçekçilikten uzak değil.

Takımı O Maçlar Yaktı

Yukatel Kayserispor’un bu şekilde puan kaybettiği karşılaşmalardan ilki Spor Toto Süper Lig’de bu sezon gösterdiği performansla üst sıralarda yer alan Adana Demirspor karşısında yaşandı. O maçın ilk yarısını 1 – 0 önde kapatan takımımız, 90 dakika sonunda 1 – 1’lik skora razı oldu.

Bir diğer maçta Atakaş Hatayspor’a karşı da ilk yarı sonunda aynı skor vardı. Buna karşın Hatay takımı ne yazık ki Adana’nın yapamadığını yapıp maçı 2 – 1 ile çevirdi.

7 Kasım 2021’de oynanan Fenerbahçe maçında da yine 45 dakika sonunda 0 – 1 önde olan taraf teknik direktör Hikmet Karaman’ın öğrencileriydi. Üstelik o maçın devamında skor 0 – 2’ye de geldi fakat son anlarda yenilen 2 gole engel olunamadı.

Son olarak oynadığımız son 4 karşılaşmadan ikisinde benzer senaryo tekrarlandı. Buna göre Trabzonspor, 0 – 2’den dönerek 3 – 2; İttifak Holding Konyaspor ise 2 – 1’den dönerek 2- 3 kazandı ve çok kritik maçlardan eli boş dönüldü.

Teknik direktör Hikmet Karaman şu ana kadar ne yazık ki bu sıkıntıya çare bulamadı.