24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor İlk Dansa Hazırlanıyor

Geride kalan sezonda Süper Lig’de bir iyi bir kötü performanslar ortaya koyan Kayserispor, Türkiye Kupası’nda ise Final aşamasına kadar yükselmiş ancak Finalde bir diğer Anadolu temsilcisi Sivasspor’a boyun eğmekten kurtulamamıştı. Sarı Kırmızılı takım bu kulvarda yarışabilmek adına yaptığı harcamalar ve borçları nedeniyle getirilen transfer yasağını kaldıramadan yeni sezon hazırlıklarına da başlarken, gelecek sezona yönelik olarak yapılabilen tek hamle Teknik Direktör koltuğunda olmuştu. Alanyaspor’un başında sergilediği performansla dikkatleri üstüne çeken Çağdaş Atan, Kayseri temsilcisinin yeni teknik direktörü olarak ilan edilmişti. Genç teknik adam yeni sezona başlangıçta oynanacak ilk maç olan Beşiktaş müsabakasını ve bu sezona yönelik olarak düşüncelerini basına değerlendirdi. 

Heyecan Yüksek

Geride kalan sezonda Süper Lig’de iyi işler çıkartamasa da Türkiye Kupası’nda gerek elediği rakipleri gerekse de Finale çıkmış olmasıyla dikkatleri üstüne çeken Kayserispor’da buna rağmen Hikmet Karaman ile yol ayrılığına gidilmişti.

Tecrübeli teknik adamın bıraktığı takımın üstüne ekleme yapılamadı zira Kayseri temsilcisine transfer yasağı getirildi. Bu bağlamda bakıldığı zaman ateşten gömlek olarak değerlendirilebilecek koltuğa oturan yeni isimse Alanyaspor’da sergilediği başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken Çağdaş Atan olmuştu.

Başarılı teknik adam elindeki kadrodan en iyi performansı alabilmek adına çalışmalarına devam ediyor. Bununla birlikte 5 Ağustos’ta başlayacak olan Süper Lig’de Kayserispor’u bekleyecek olan ilk maç yaptığı transferlere gelecek sezona oldukça iddialı girmeyi hedefleyen Beşiktaş.

Bu konuyla alakalı olarak basına değerlendirmelerde bulunan Atan, Beşiktaş’ın belirli yönlerinin oldukça kuvvetli olduğunu ancak aynı zamanda çok ciddi zaaflar da taşıdıklarını belirtti ve bu zaaflardan en iyi biçimde yararlanmak istediklerini dile getirdi. 

Kendileri adına iyi bir dönemin geride kaldığını savunan Kayserispor Teknik Direktörü, iyi hazırlık maçları oynadıklarını ve iyi veriler çıkardıklarını belirtti. Geçen seneden kendilerinde var olan zaafları kapatmak ve oyunlarını en iyi seviyeye çıkarmak istediklerini dile getiren başarılı teknik adam, maç haftasına girilmiş olmasından heyecan duyduklarını aktardı. Hatırlanacağı üzere Atan ile birçok kulüp ilgilenmiş ancak genç teknik adam Alanyaspor’dan ayrıldıktan sonra bir süre kulüpsüz kalmıştı. 

Son Hazırlık Yeni Malatyaspor 

Süper Lig hazırlıklarını sürdüren Kayserispor, son hazırlık maçını 30 Temmuz Cumartesi günü oynayacak. 

Sarı Kırmızılılar, Türkiye Birinci Lig takımlarından Yeni Malatyaspor ile karşılaşacak. Kadir Has tesislerinde oynanacak maç saat 18:30’da başlayacak. Kayserispor, daha önce Gençlerbirliği ile, Ankaragücü ile, Alanyaspor ve Amed Sportif ile hazırlık maçı oynamıştı.

Öte yandan Kayserispor’un yeni sezon formaları satışa sunulan 3 çeşit formasının fiyatları belli oldu. Kayserispor Store’da satışa çıkarılan Siyah ve Kırmızı forma 500 TL’den, Sarı forma ise 550 TL’den satışa sunuldu. Farklı ürünlerin de yer aldığı Kayserispor Store, basında yer alan haberlere göre özellikle gurbetçilerin büyük ilgisini çekiyor.