4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor İkinci Yarıya Hazırlanıyor

Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısını orta sıralarda bitiren Yukatel Kayserispor, ara vermeden ikinci yarı çalışmalarına başladı.

Yukatel Kayserispor, Hikmet Karaman önderliğinde Spor Toto Süper Lig’in ilk yarısını puan tablosunun 13. sırasında bitirdi. Sarı Kırmızılılar, oynadıkları 19 karşılaşmada 24 puan topladı.

Bu periyotta 6 galibiyet alan Kayseri’nin sarı kırmızısı, 7 kez de sahadan eli boş ayrıldı. Bunun yanında 6 defa da rakipleriyle 1 puanı paylaştı.

%31,6’lık bir galibiyet yüzdesi yakalayan takım kendini orta sıraya atmayı başardı.

Kayserispor İkinci Yarıda Hedef Yükseltecek

Yukatel Kayserispor, an itibariyle Avrupa kupaları kotasından sadece 8 puan uzaklıkta bulunuyor. Hal böyle olunca Kayserispor camiası da ikinci yarıda gösterilecek performansla takımdan Avrupa bileti istiyor.

Taraftarlarının bu isteğini paylaşan Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, takıma olan inancını da kendi sosyal medya hesaplarından belirtti.

İlk yarıda takımın topladığı 24 puan için “fena değil” ibaresini kullanan Berna Gözbaşı, toplam puan bazında çok daha yüksek bir sayıya ulaşabileceklerine inandığını söyledi. Takıma olan güveninden ve özellikle teknik ekip, yönetim, taraftar birlikteliğinin altını çizen Kayserispor Başkanı, ikinci yarı için umutlu mesajlar verdi.

Özellikle sahada oynanan futboldan dolayı umutlanan camiaya, ikinci yarıda daha fazlasını yapabilecekleri inancını aşıladı.

Başkan Berna Gözbaşı, sezon başında camiaya küme düşme ile ilgili konuşma yasağı getirdiğini belirtti. Buna karşın hatırlanacağı üzere Yukatel Kayserispor sezonun bir bölümünde kendini ligin aşağı sıralarında bulmuştu. Buna karşın Kayseri’de rakiplerine 3 puanı unutturan performanslarla yukarıya tırmanmayı başarmıştı.

Ancak Kayserispor için elbette bu da yeterli değildi. Yukatel Kayserispor, yönetimiyle, takımıyla, hocasıyla çok daha yükseklerde olmayı hak eden büyük bir camiaydı. Bu iddiayı da dillendiren Kayserispor Başkanı hedefi “Avrupa’da boy göstermek” olarak koydu ve kuracakları sistem ile yapacakları transferlerle bu hedefe ulaşacaklarına inancını yineledi.

Kayserispor’da Transfer Karmaşası

kayserispor

Yukatel Kayserispor’da başkanın umut dolu açıklamalarına karşın bir transfer bilmecesi de sürüyor. Konuyla ilgili bir televizyon kanalına açıklamalarda bulunan Sarı Kırmızılılar’ın Asbaşkanı Ali Çamlı, transfer tahtasının açılıp açılmayacağı ile ilgili soruya 12 Ocak 2022’yi işaret ederek cevap verdi ve endişeye gerek yok diye de ekledi.

Bu açıklamadan anlaşılan Sarı Kırmızılılar’ın transfer yapacağı.

Ziraat Türkiye Kupası’ndaki 68 Aksaray Belediyespor maçının ardından mikrofonlara konuşan Hikmet Karaman, yönetimden bir stoper ve oyun kurucu istediğini belirtmişti.

Oyun kurucu mevkii için Vava Cars Fatih Karagümrük forması giyen İtalyan Bertolacci ile ilgilenen Sarı Kırmızılılar, transferi bitirdi. Tıpkı Mame Thiam gibi nokta atışı bir transfer olması beklenen İtalyan oyuncu için Berna Başkan’ın bizzat Süleyman Hurma ile görüştü ve anlaştı.

Bu sezon Fatih Karagümrük formasıyla 7 gol 1 asistlik çok iyi bir sezon geçiren Bertolacci, takıma uyum sağlaması halinde şüphesiz Sarı Kırmızılılar’da çok şeyi değiştirecek.