15 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Hız Kesmeden Hazırlıklarına Devam Ediyor

Süper Lig’in 11. haftasında 5 Aralık Cumartesi günü Göztepe ile Hes Kablo Kayserispor karşı karşıya gelecek. Deplasmanda Göztepe ile oynayacak olan Hes Kablo Kayserispor, bu maçın hazırlıklarına hız kesmeden devam esiyor.

Hes Kablo Kayserispor, en son antrenmanını teknik direktör Samet Aybaba yönetiminde 3 Aralık Perşembe günü gerçekleştirdir. Antrenman tam saha koşu ve ısınma hareketleriyle başladı.

Daha sonra kısa ve uzun pas çalışmaları ve top kapma ile devam etti. Kalecilerin de çalışmalarına ağırlık veren sarı kırmızılı ekip, Ivko Gançev yönetiminde kalecileri İsmail Çipe, Doğan Alemdar ve Abdulkadir Taşdan’ı bu maça hazırlamaya devam etti.

Öte yandan Hes Kablo Kayserispor, gerçekleştirdiği bu antrenmanı, çift kale maç ile sonlandırdı. Hes Kablo Kayserispor, Göztepe ile oynayacağı maçın hazırlıklarını 4 Aralık Perşembe günü yapacakları antrenmanla tamamlamış olacak.

Hes Kablo Kayserispor’un Acı Günü

Hes Kablo Kayserispor’un eski başkanlarından olan Sami Yangin, tüm dünyayı kasıp kavuran ve insan hayatını çok büyük ölçüde etkisi altına alan Covid-19 salgınına yenik düşerek yaşamını yitirdi.

Uzun süredir hastanede bu salgınla yaşam savaşı veren eski Hes Kablo Kayserispor başkanı Sami Yangın, verdiği mücadelesinde yenik düşerek 72 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Öte yandan hayatını kaybeden Sami Yangın’ın eşi Necmiye Yangın’ın koronavirüse karşı verdiği mücadele devam ediyor.

Sami Yangın, 1984-1985 sezonunda Hes Kablo Kayserispor’a başkanlık yapmıştı. Ayrıca, 1987-1988 ve 1988-1989 sezonlarında ise Yönetim Kurulu Üyesi olarak Hes Kablo Kayserispor’a hizmetlerde bulunmuştu.

Berna Gözbaşı’dan Taziye Mesajı

Koranavirüse karşı verdiği mücadelede yeni düşen eski Hes Kablo Kayserispor başkanı Sami Yangın, 72 yaşında vefat etti.

Sami Yangın, Kayseri Hulusi Akar Camii’nde kılınacak cenaze namazı sonrasında 3 Aralık Perşembe günü defnedilecek. Hes Kablo Spor’un başkanı Berna Gözbaşı, eski görevdaşının vefatının ardından bir taziye mesajı yayınladı.

Başkan Berna Gözbaşı yayınladığı taziye mesajında: “Kayserimize işadamı; Kayserispor’umuza ise başkan ve yönetici olarak yaptığı katkılarla hepimizin gönlünde yer edinen Sami Yangın ağabeyi kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz.

Kendisine Allah’tan rahmet, basta ailesi ve yakınları olmak üzere tüm Kayseri’ye başsağlığı diliyorum” ifadelerine yer verdi.