25 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Geliyor

Sezona ufak çaplı bir teknik direktör kriziyle giren Yukatel Kayserispor, Ömer Erdoğan ile yaşadığı anlaşmazlığın ardından kısa süre sonra Çağdaş Atan ile görüşmeye başlamış ve takımı 2022 23 futbol sezonu için Çağdaş Atan’a emanet etmişti.

Çağdaş Atan önderliğinde kendi tesislerinde sezonu açan takım sonrasında hazırlık kampı için Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’ne gitti. Burada kondisyon ağırlıklı antrenmanlarla birlikte Çağdaş Atan’ın kendi oyun planını takıma aktaramaya çalıştığı taktik antrenmanlar yapılmış ve Kurban Bayramı vesilesiyle de takıma 3 gün izin verilerek kampın ilk ayağı sonlandırılmıştı.

Kayserispor Ali Karimi

Kayserispor ve Transfer

Kayserispor’da bilindiği üzere transfer tahtası hala kapalı. Her ne kadar çalışmalar devam ediyor olsa da transfer tahtasının hiç açılmama ihtimali de var. Çağdaş Atan da bu bilinçle takımın başına geçmişti ve verdiği demeçte de transfer tahtası hiç açılmayacakmış gibi düşünerek yeni sezon planlamasını yapacaklarını söylemişti.

Bununla birlikte geçen sezonki kadroyu büyük ölçüde korumayı başardı Kayserispor. Transfer tahtasının açılması halinde Fenerbahçe ve Galatasaray’ın kadroda düşünmediği bazı oyuncuları takıma katma planı yapan Kayserispor’un geride kalan Erciyes kampı kadrosu şöyleydi;

 1. Cenk Gönen (Kaleci)
 2. Bilal Bayazıt (Kaleci)
 3. Abdulkadir Taşdan (Kaleci)
 4. Mehmet Şamil Öztürk (Kaleci)
 5. Macid Hosseini
 6. Dimitrios Kolovetsios
 7. Onur Bulut
 8. Ramazan Civelek
 9. Lionel Jules Carole
 10. Nurettin Korkmaz
 11. Joseph Larweh Attamah
 12. Arif Kocaman
 13. Ali Karimi
 14. Oliver Kemen
 15. Andreo Bertolacci
 16. Bernard Mensah
 17. Carlos Mane
 18. Gökhan Sazdağı
 19. Anthony Uzodimma
 20. Yaw Ackah
 21. Miguel Cardoso
 22. Mehmet Eray Özbek
 23. Hayrullah Erkip
 24. Muhammed Eren Arıkan
 25. İlhan Parlak
 26. Mustafa Pektemek
 27. Talha Sarıarslan
 28. Mame Thiam
 29. Gustavo Campanharo
 30. Emrah Başsan
 31. Mario Gavranoviç

Mame Thiam’ı satmayı düşünen takım, başarılı oyuncu için 3 milyon avro civarında bir bonservis bedeli talep ediyor. Transfer tahtasının açılmadığı durumda dahi kağıt üzerinde fena durmaya bir kadroya sahip sarı kırmızılı ekip. Teknik heyet de böyle düşünüyor ve yeni sezondan son derece umutlu oldukları görülüyor.

Çağdaş Atan ve Pas Oyunu

Hazırlık kampında kondisyon antrenmanlarını bir kenara bırakırsak en çok üzerinde çalışılan konu oyuncuların topa göre almaları gereken pozisyonlardı. Sırf bu sebeple antrenman maçlarında drone çekimine başvuran Çağdaş Hoca oyuncularıyla yaptığı toplantılarda bu görüntüleri onlara izletip sahada nasıl bir dizilim istediğini, pozisyona gerek hangi oyuncudan nerede durmasını beklediğini onlara daha net şekilde aktarabildi. Genç teknik adamın ekibi de bu kampta netleşmiş oldu;

 • Çağdaş Atan -Teknik Direktör
 • Mustafa Keçeli (Yardımcı Antrenör)
 • Hasan Fırat (Yardımcı Antrenör)
 • Murat Özkütükçü (Yardımcı Antrenör)
 • Aytaç Dağdelen (Kaleci Antrenör)
 • Emre Demirci (Atletik Performans Ant.)
 • Serhan Erturhan (Analist)
 • Ufuk Özbey (Analist)

Her ne kadar transfer tahtası kapalı olsa da geçtiğimiz sezon lisansı dondurulan ve geldiği günden beri herhangi bir maçta sarı kırmızılı formayı giymemiş olan Ali Karimi de hem kamptaki performansıyla göz doldurdu hem de lisansı çıkartılarak adeta yeni transfer etkisi yarattı.