4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Geçmişi Hatırladı

Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası’nda gösterdiği ekstra performanslarla bu sezonun dikkat çeken takımlarından biri olmayı başaran Kayserispor, ligde oynadığı son maçlarda aldığı başarısız sonuçlar nedeniyle küme düşme hattının üstüne kadar gerilemiş ve bu durum tepkilere neden olmuştu. Sarı Kırmızılı takım üst üste mağlubiyetler aldığı bir dönemde aynı kaderi yaşayan Göztepe’ye konuk olduğu 32’inci hafta müsabakasında sahadan 2-1 galibiyetle ayrılarak derin bir nefes aldı ve çok derin bir krizin eşiğinden dönmeyi şimdilik başardı.

Şükür Kavuşturana

Bu sezon hem Süper Lig hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda gösterdiği başarılı performanslarla dikkatleri üstüne çeken Kayserispor’da son haftalar pek de iyi geçmedi.

Zira takım Trabzonspor karşısında 2-0 öne geçip 3-2 mağlup olduğu maçtan sonra bir türlü toparlanamadı ve üst üste mağlubiyetler alarak moral anlamında dibe vurdu. Bununla birlikte 38 puanda kalmış olmak Kayserispor’u puan cetvelinde de dibe doğru yaklaştıran bir faktör oldu ve takım bir anda kendini 15’inci sıraya kadar gerilemiş buldu.

Teknik Direktör Hikmet Karaman’ın görevinin sorgulandığı ve teknik direktör iddialarının basına yansımaya başladığı bir dönemde ligin en kötü form grafiğine sahip olan takımlarından Göztepe’ye konuk olan Kayserispor adına bu maç hayat memat maçı olarak gösterilebilirdi.

Nitekim Kayseri temsilcisinin oyuncuları da bu durumun farkında olacak ki Emrah Başsan 8’inci dakikada gol perdesini aralayarak takımını erkenden öne geçirdi. Emrah’ın bu niyetine eşlik eden Carlos Kemen de 26’ıncı dakikada farkı 2’ye çıkardı.

45’inci dakikada Franco Di Santo’nun ayağından gelen gole engel olamayan Kayserispor, ikinci yarıyı bu nedenle daha tedirgin geçirse de ikinci 45’te skoru korumayı başardı ve uzun bir aradan sonra 3 puanı hanesine eklemenin mutluluğunu yaşadı.

Aldığı 3 puanla birlikte puanını 41’e yükselten Kayseri temsilcisi sıralamada da 11’inci koltuğa kadar yükseldi. Göztepe ise üst üste 9’uncu mağlubiyetini alarak kötü gidişatını ve kümede kalmaya dair umudunu azaltmayı sürdürdü.

Kayserispor önümüzdeki hafta kendi sahasında Rizespor’u konuk ederken Göztepe de Fenerbahçe deplasmanında moral arayacak.

İlaç Gibi

Son 2 maçında 7 gol yiyip hiç gol atamayan ve son 5 maçının tamamını kaybeden bir takım olan Kayserispor adına Göztepe karşısında oynanan maçtan alınan 3 puan gerçekten ilaç gibi oldu. Takımın küme düşme psikolojisine daha da girmemesi adına bu maçtan çıkartılacak 3 puana gerçekten çok ihtiyaç vardı.

Öte yandan Kayseri temsilcisinin önünde artık Rizespor maçından alınacak 3 puanla birlikte kümede kalmayı garantileme şansı olabilir. Bu bağlamda 32’inci haftanın tamamlanmasından sonra çıkacak sonuçlar da önemli olacak ancak takım psikolojik olarak rahatlayabilir.

Ziraat Türkiye Kupası’nda Trabzonspor ile iki zorlu müsabaka oynayacak takımın kafasını iyice rahatlaması ve o maçlara odaklanabilmesi adına böyle bir rahatlamaya ihtiyacı da var.