18 Temmuz 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Galibiyetten Memnun

Bu sezon Süper Lig’de hem zirveyi hem de dibi gören takımlardan biri olan Kayserispor, üst üste etkileyici sonuçlar aldıktan sonra bir anda mağlubiyet serisinin içine girmekten kurtulamamıştı. Sarı Kırmızılı takım üst üste 5 maç kaybettikten sonra Göztepe deplasmanından aldığı 3 puanla rahatlamıştı. Takımın başarılı iki savunmacısı Mert Çetin ve Lionel Carole, bir sonraki hafta oynanacak müsabakanın hazırlıkları esnasında Anadolu Ajansı muhabirine yaptıkları açıklamalarda alınan galibiyetin ne kadar moral verdiğinden bahsettiler.

Fedakârlık Gerekiyor

Bu sezon Süper Lig’de ve Ziraat Türkiye Kupası’nda gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken Kayserispor, iyi gidişatını koruyamamış ve hatta çok kötü bir sürecin içerisine girmişti.

Öne geçtiği maçlarda üstünlüğünü koruyamadığı maçlardan aldığı mağlubiyetlerin etkisiyle morali daha da bozulan Sarı Kırmızılı takım, üst üste 5 maç kaybederek küme düşme hattının 2 sıra üstüne kadar gerilemekten kurtulamamıştı.

Ligin 32’inci haftasında küme düşme adaylarından Göztepe’ye konuk olduğu maçtan 2-1 galip ayrılan Sarı Kırmızılı takım bu kötü seriye ancak İzmir’de son verebildi. Bununla birlikte 5 maç aradan sonra gelen galibiyet Kayserispor camiasına ciddi bir moral oldu.

Ara transfer döneminde kiralık olarak kadroya katılan başarılı savunmacı Mert Çetin, bir sonraki hafta oynanacak müsabakanın hazırlıklarına devam ederken, Anadolu Ajansı muhabirine genel durum değerlendirmesi yaptı.

Alınan galibiyetin kendileri için çok değerli olduğunu ve o maçta fedakârlık yapmaları gerektiğinin farkında olduklarını dile getiren başarılı savunmacı, ilerleyen haftalarda tekrardan kendilerine yakışan performansı göstereceklerini dile getirdi.

Göztepe maçında oldukça başarılı bir performans sergileyen güvenilir savunmacının son dönemlerde düşen performansını İzmir temsilcisi karşısında oynanan maçta toparlayabilmiş olmasının da alınan galibiyette önemli bir etmen olduğunu belirtmek gerek.

Moral Deposu

Öte yandan bu sezon Kayserispor forması altında başarılı performans sergileyen bir diğer oyuncu olan Lionel Carole de yaptığı açıklamalarda Göztepe galibiyetinden elde edilen morale değinmeden geçemedi.

Başarılı sol bek Galatasaray forması giydikten sonra bir kez daha Türkiye’ye geldi ve Kayserispor formasıyla o dönemden daha da iyi bir performans gösterdi. Göztepe maçında da oldukça dikkat çeken işlere imza atan Carole, sonraki haftalarda alınacak galibiyetler için Göztepe karşısında oynanacak maçtan alınan galibiyetin ve galibiyetin verdiği moralin kendileri için çok önemli olduğunu ifade etti.

Bununla birlikte hatırlanacağı üzere Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı da geçtiğimiz günlerde taraftara seslenmiş ve bu sıkıntılı süreçte Sarı Kırmızılı taraftarın takımı yalnız bırakmamasını rica etmişti.

Sezon sonuna kadar takımdan desteklerin çekilmemesini isteyen Başkan, bununla birlikte Kayserispor’un da daha iyi olacağını dile getirmişti. Öte yandan takımın bu sezon birçok kez taraftarlarına bu tür çağrılarda bulunduğunu ve üst üste galibiyetlerin geldiği dönem dışında taraftarın ne yazık ki bu çağrıya pek de riayet etmediğini dile getirmek yanlış olmaz.