8 Haziran 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Galatasaray’a Konuk Oluyor

Bu sezon aldığı sonuçlarla birlikte geçmişteki başarılı sezonlarına dönüş yapacağına dair sinyaller veren Kayserispor, oldukça iyi bir form grafiği yakaladı. Sarı Kırmızılı ekip, Milli Takım arasından dönüşte Süper Lig’de Hatayspor’u yendikten sonra Ziraat Türkiye Kupası’nda da Fenerbahçe’yi kupa dışına itmeyi başardı. Zorlu takvimin üçüncü ayağında Galatasaray’a konuk olacak olan Kayseri temsilcisinde hedef bu iyi seriyi devam ettirerek yükselişini sürdürmek olacak.

Form Grafiği

Bu sezon Hikmet Karaman yönetiminde oldukça iyi bir çıkış yakalayan Kayserispor hem Süper Lig’de hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda en iyi sonuçlar almayı hedefliyor. Oynadığı son 10 Süper Lig maçında 5 galibiyet, 3 beraberlik ve 2 mağlubiyet alarak toplamda 18 puan toplayan Kayseri temsilcisi, bu sayede orta sıralarda kendisine yer açmayı başardı.

Oldukça özgüvenli bir takım haline gelen ve iyi bir uyum yakalayan Sarı Kırmızılı ekip, bu morali ve yakaladığı formu Süper Lig’in 25’inci haftasında misafiri olacağı Galatasaray karşısında da sürdürmek istiyor. Çok kısa bir süre içerisinde Hatayspor ile Süper Lig, Fenerbahçe ile Ziraat Türkiye Kupası maçına çıkan ve bu maçların ikisinden de başarılı sonuçlarla ayrılan Hikmet Karaman’ın öğrencileri, Galatasaray karşısında da başarıya ulaşmayı hedefliyor.

Bu sezonun en büyük hayal kırıklıklarından birisi olan Galatasaray ile sezonun ilk yarısında kendi sahasında karşı karşıya gelen Kayserispor, sahadan 3-0’lık net bir galibiyetle ayrılmayı başarmıştı. Galatasaray’ın hem bireysel performans hem de takım oyunu açısından tel tel döküldüğü maçta Kayseri temsilcisi adına çok rahat bir performansın sergilendiğini söylemek yanlış olmaz.

Süper Lig’in 25’inci haftasında en çok dikkat çeken maçlarından birinde karşı karşıya gelecek iki rakipten konuk Kayserispor, topladığı 34 puanla 10’uncu sırada yer alıyor. Galatasaray ise son 13 maçında sadece 1 kez kazanabildi ve küme düşme hattının sadece 3 puan üstünde 13’üncü sırada yer alıyor. Bu maç aynı zamanda Galatasaray’ın yeni teknik direktörü Domenec Torrent için de oldukça önemli.

Zira tüm hafta boyunca basında yer alan haberler, İspanyol Teknik Direktörün suyunun erken ısındığı yönündeydi. Bu ifade Kayserispor maçından olası bir olumsuz sonuç çıkması durumunda Torrent’in görevinden alınabileceğine dair dedikoduları beraberinde getirdi.

Özgüven ve Tevazu

Kayserispor adına en azından bugünden bakıldığında artık çok korkulacak bir durum olmadığını söylemek gerekir. Takım hem Süper Lig’de hem de Ziraat Türkiye Kupası’nda oldukça başarılı sonuçlar alarak özgüvenini yükseltti.

Ancak burada takımdan daha dikkatli olması gereken kişi Teknik Direktör Hikmet Karaman. Tecrübeli teknik adam üst üste zaferlerden sonra yine basın demeçlerine ağırlık verdi. Bu durum Kayserispor’un mütevazı ancak kendini bilen kadrosunda rehavet yaratma potansiyeli oluşturabilir. Kayserispor adına geriye kalan kısımda önemli olan bu özgüven ile tevazu arasındaki dengeyi sağlayabilmek olacak.