22 Şubat 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

KAYSERİSPOR EVİNDE 3 YARA ALDI

Süper Toto Süper Lig’in 30. Haftasında HES Kablo Kayserispor ekibi kendi evinde, kendi sahasında Kadir Has Stadı’nda Galatasaray’ı ağırladı. Maç için tüm hazırlıklarını tamamlayan Kayserispor ekibi ne yazık ki evinde oynadığı maçı kazanamadı.

KAYSERİSPOR KALESİNİ KAPATAMADI

Ev sahibi takım Hes Kablo Kayserispor ekibi 90 dakika boyunca oynadığı maçın ilk yarısında aslında istediği performansı sergileyebildi. Maçın ilk 45 dakikasında aslında hem kalesini koruyan bir kaleci, bir savunma izledik Kayserispor’dan.

Aynı zamanda da hücum konusunda da rakibi gibi baskın oynayan Hes Kablo Kayserispor ekibi maçın ilk yarısının büyük bir çoğunluğunda istediği gibi bir oyun kurdu. Rakibi gibi baskın oyununa devam eden bir Hes Kablo Kayserispor izleseydik belki de sonuç çok daha farklı ve aynı zamanda da bu kadar gole açık bir oyun haline gelmezdi.

Kayserispor ekibi ilk darbeyi ilk yarının bitmesine dakikalar kala 44. Dakikada aldı. Galatasaray hücumda bastırdı ve Falcao’nun vuruşu kaleci Doğan Alemdar’dan geçti. Alemdar ilk yarının büyük bir çoğunluğunda gelen her gol pozisyonunu kurtararak kalesini gole kapatmış olsa da 44. Dakikada koruyamadı.

İKİNCİ YARI KAYSERİSPOR PASİF KALDI

Maçın ilk yarısında rakibi kadar aktif oynayan Hes Kablo Kayserispor ekibi ikinci yarıda aynı performansı gösteremedi. Maçın ikinci yarısında Kayserispor rakibin performansına karşılık aktif olamadı ve kalesini gole kapatamadı.

Pasif bir ev sahibi takım, Kayserispor izledik biz aslında ikinci yarıda. Maçın ikinci 45 dakikasında skor değişmedi. Kayserispor istediği gibi bastıramasa da ikinci yarının uzun bir süresinda skor değişmedi ve Kayserispor ekibi oyunu bir türlü kendi lehine döndüremediği için de Galatasaray avantajlarını kullandı.

Maçın ikinci golü 81. Dakikada Onyekuru’da geldi. Falcao’nun vuruşu direkten dönünce Onyekuru tekrar topa vurdu ve topu ağlar ile buluşturdu. Maçın üçüncü ve son golü de yine Onyekuru’dan geldi. Onyekuru 89. Dakikada topla buluştuğunda Kayserispor’un ceza sahası boştu.

Hücum ekibi bastırmak için Galatasaray’ın kalesine yaklaşmışken oluşan bir pas hatası ile top Galatasaray’a geçti ve Onyekuru top ile buluşunca ceza sahasının da boşluğundan faydalanarak 3. Golü takımı Galatasaray için kaydetti.

Ev sahibi takım Hes Kablo Kayserispor ekibi evlerinde oynadıkları bu maçı kazanamayıp 3 puandan mahrum kaldırlar. 31 puanla 15. Sırada kalan Kayserispor ekibi önündeki maçı kazanamk için hazırlıklarına şimdiden başladı.