4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Düşe Kalka

Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası’nda oynadığı maçlardan aldığı başarılı sonuçlarla sezonun flaş takımlarından biri haline gelen Kayserispor, son haftalarda üst üste aldığı mağlubiyetler nedeniyle eleştiri oklarından kendini kurtaramamıştı. Üst üste 5 maç kaybederek Avrupa bileti hedefini güttüğü sezonda bir anda küme düşme hattına yaklaşan Sarı Kırmızılı takım, 32’inci haftada o hattın içerisinde yer alan ekiplerden Göztepe’ye konuk olduğu maçta sahadan 2-1 galip ayrılarak derin bir nefes aldı.

Şaşan Hedefler

Bu sezon Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası’nda oldukça başarılı sonuçlar alan Kayserispor, lider Trabzonspor ile oynadığı maçta 2-0 öne geçmesine rağmen 3-2 mağlup olmuş olmanın üzüntüsünü uzun bir süre üstünden atamadı ve bu süreçte üst üste mağlubiyetler aldı.

Üst üste mağlubiyetler alınan süreçte diğer takımların da başarılı performans sergilemesiyle birlikte üst sıralara yaklaşmayı hedefleyen Kayseri temsilcisi bir anda küme düşme hattının üstüne kadar geriledi.

Bununla birlikte takım adına çok gerçekçi olmasa da küme düşme riskinin belirginleşmeye başlaması teknik direktör Hikmet Karaman’a olan eleştirilerin nicelik ve nitelik olarak artmasına neden olmuştu. Bu zorlu süreçte ligin 32’inci haftasında Göztepe’ye konuk olan Sarı Kırmızılı ekip, sahadan 2-1 galibiyetle ayrılarak derin bir nefes alma şansını yakaladı.

İzmir temsilcisinin sahasında oynanan müsabakada ilk yarıdan bulduğu erken goller sayesinde kazanan Kayserispor, puanını 41’e yükseltti ve 32’inci haftayı 11’inci sırada kapattı. Bununla birlikte takımın küme düşme hattıyla arasındaki puan farkının 12’ye kadar yükselmiş olması da küme düşmeye dair riskin iyiden iyiye zayıflamasına yardımcı oldu.

Kayseri temsilcisi bir sonraki hafta yine bir küme düşme adayı olan Rizespor’u konuk edecek. Rize temsilcisinin ligin deplasmanda galibiyeti olmayan tek takımı olması Kayserispor’a bu bağlamda bir güven verecektir ancak takımın seri galibiyetler almadığı takdirde yine camianın eleştirilerinden kurtulamayacağını tahmin etmek de zor değil.

Odak Belirleme

Öte yandan Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman takımlarının hedef maçlarında gösterdiği performansla öne çıkan bir teknik adamdır ve bu sezon da birçok maçta alınan sonuçlar bu özelliğin daha da öne çıkmasını sağladı.

Bu sezon Ziraat Türkiye Kupası’nda gösterdiği başarılı performansla dikkatleri üstüne çeken Kayseri temsilcisi, önce Fenerbahçe sonra da Beşiktaş’ı kupa dışına iterek adını son 4 takım arasına yazdırmayı başardı.

Bununla birlikte takım Yarı Final müsabakalarında Trabzonspor’u elemeye çalışacak ve bu sezon Süper Lig’i takip eden futbolseverler Bordo Mavili ekibin çok zor bir rakip olduğunu bilirler. Bu bağlamda Sarı Kırmızılı takımı çok önemli iki hedef maç bekliyor olacak ve bu süreçte Süper Lig’le alakalı bir problem yaşanmaması Kayserispor adına çok önem taşıyor.

Takımın hedefsiz kalmaması ve hatta hedefine ulaşabilmesi adına bu haftalar çok kritik önem taşıyor.