20 Nisan 2024 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Dışarıda Çok Gol Yiyor

Bu sezon Süper Lig’in en şahsına münhasır takımlarından birisi olan Kayserispor, Hikmet Karaman yönetiminde başarılı bir performans sergiledi ve kendi belirlediği hedeflerin üstüne çıkmayı başardı. Sarı Kırmızılıların, kendi sahasında oldukça iyi bir performans sergilemesine rağmen dış sahada iyi bir performans gösteremedi. Bununla birlikte Kayserispor adına daha çok öne çıkan istatistik ise Kayserispor’un dış sahada oynadığı maçlarda kalesini gole hiç kapatamaması oldu.

Kayserispor’un Gol Yeme Sorunu

Anadolu takımları içerisinde eski nesil teknik direktörlerden birisi olan Hikmet Karaman ile çalışarak bu bağlamda Sivasspor ile birlikte gösterilebilecek nadir kulüplerden bir tanesi olan Kayserispor, Süper Lig’de oldukça ilginç işler yapmayı başardı.

Kendi sahasında oynadığı maçlarda oldukça başarılı performans göstermesine rağmen bu performansı dış sahaya taşımayı başaramayan Kayserispor, 15 günlük aradan önce oynanan son maçta dış sahada Kasımpaşa’ya konuk olmuş ve 3-1 mağlup olmuştu.

Dış sahada oynanan maçlarda ligin Rizespor ve Antalyaspor’dan sonra en kötü 3’üncü takımı olan Kayserispor, oynadığı 12 maçta 1 galibiyet ve 4 beraberlik alarak 7 puan toplayabildi ancak Kayseri temsilcisinin öne çıkan ve dikkat çeken istatistiği dış sahada yediği gol sayısı.

Dış sahada oynadığı 12 maçta attığı golle bu alanda en çok gol atan 7 takımdan birisi olmasına rağmen tam 27 gol yiyerek en çok gol yiyen de takım olan Kayserispor, bu nedenle dış sahada istediği sonuçları almayı başaramadı.

İç sahada oynadığı maçlarda sadece 5 gol yemiş olmasına rağmen dış sahada yediği 27 golle birlikte sıkıntılı maçlar çıkaran Kayserispor, dış sahada oynadığı maçların hiçbirisinde kalesini gole kapatmayı başaramadı. Dış sahada aldığı tek galibiyeti ligin 3’üncü haftasında o dönem Aykut Kocaman tarafından yönetilen Başakşehir karşısında alınan Kayserispor’un Teknik Direktörü Hikmet Karaman nasıl bir önlem alacak merak konusu.

Zorlu Dış Saha Maçları

Kayserispor ile alakalı olarak öne çıkan bu istatistikle alakalı Sarı Kırmızılı camianın ve Hikmet Karaman’ın kesinlikle bir önlem alması gerektiğini söylemek yanlış olmaz.

Zira, Kayserispor sezonun geri kalanında Galatasaray, Trabzonspor, Göztepe, Karagümrük, Antalyaspor, Gaziantep FK ve Sivasspor ile oynayacağı maçlarda rakiplerinin konuğu olacak.

Sarı Kırmızılılar adına oynanacak bu maçlarda Trabzonspor’un ve Gaziantep FK’nın iç sahada oynadığı maçlarda ligin en başarılı takımları olduğunu düşünülürse Kayserispor’un geriye kalan maçlarda bu kadar gol yemiş olmasının daha da tehlikeli bir hal alabileceğini tahmin etmek de zor olmaz.

Bu sezon adına Süper Lig‘i ilk 10’u bitirmek istediğini net bir şekilde ortaya koyan Kayserispor, diğer takımların da formuna bağlı olarak bu standardı devam ettirebilmesi durumunda hedefine ulaşabilecek gibi görünüyor ancak takımın yeni yapılanan bir takım olduğunu da unutmamak gerek.

Kayserispor’un başarılı Teknik Direktörü Hikmet Karaman, bu konuya nasıl bir önlem alacak bunu zamanla göreceğiz.