23 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Beraberliğe Talim

Süper Lig’in 20’inci haftasında konuk ettiği Altay karşısında aldığı tek gollük galibiyetle lige iyi bir başlangıç yapan Kayserispor, 21’inci hafta müsabakasında oldukça zorlu bir deplasman olan Adana Demirspor deplasmanında puan aradı. İki takımın da oyun disiplininden zaman zaman koptuğu maçta son dakikalarda bulduğu golle sahadan 1-1 beraberlikle ayrılmayı başaran Kayserispor, ligin ikinci yarısında oynadığı 2 maçtan 4 puan toplamayı başardı.

Kayserispor İstediğini Aldı

Bu sezonun ilk devresinde inişli çıkışlı maç performans sergileyen ve aynı paralelde sonuçlar alan Kayserispor, Süper Lig’in ikinci yarısında oynadığı iki maçtan da iyi sonuçlarla ayrılmayı başardı.

İkinci devrede oynadığı ilk maçta krizdeki Altay’ı konuk eden ve tek golle sahadan galip ayrılmayı başaran Hikmet Karaman’ın öğrencileri, 21’inci hafta müsabakasında son haftaların en formda takımlarından birisi olan ve bir önceki hafta Fenerbahçe’yi İstanbul’da mağlup etmeyi başaran Adana Demirspor’a konuk oldu.

Adana Demirspor karşısında oynadığı maçlarda istediği pozisyonları yakalamasına rağmen bu pozisyonları cömertçe harcayan Kayserispor, 26’ıncı dakikada yediği golle 1-0 geriye düşse de maç disiplininden kopmadı ve Adana Demirspor kalesine yüklenmeye devam etti.

Bununla birlikte ilk yarıda skor değişmedi ve Adana Demirspor ilk yarıyı 1-0 önde kapattı ancak ikinci yarıda sahaya çıkan Kayserispor’un performansı sahadan puan veya puanlarla ayrılmayı isteyen bir performanstı.

Adana Demirspor kalesinde ciddi tehlikeler yaratan ve dağılan savunmayı iyi değerlendiren Kayserispor, İlhan Parlak’ın Adana Demirspor savunmasında açtığı alan ve verdiği güzel pasta topla buluşturduğu Carlos Mane’nin golüyle sahadan beraberlikle ayrılmayı başardı.

Çift maç haftasının ilk ayağında Adana Demirspor ile karşılaştıktan sonra 22’inci haftada kendi sahasında Başakşehir’i konuk edecek olan Kayserispor için bu 1 puan oldukça kabul edilebilir nitelik taşıyor.

Kayserispor bu skorla birlikte puanını 28’e yükseltirken Adana Demirspor da 34 puana çıktı ve maç fazlasıyla 4’üncü sırada oturmaya devam etti.

Kayserispor’un Düşen Hücum Gücü

Sezonun ilk haftalarında Beşiktaş’ta hayal kırıklığı yarattıktan sonra takıma geri dönen Bernard Mensah’ın etkili performansıyla iyi işler çıkaran Kayserispor, Mensah’ın çapraz bağlarından yaşadığı sakatlık nedeniyle sezonu kapatmasının şokunu yaşamıştı.

Mame Thiam sayesinde birçok maçta rakip savunmayı delmeyi ve puanlar almayı başaran Kayserispor’da Thiam’ın da Afrika Uluslar Kupası için Milli Takımı ile görev yapmaya gitmesi sonrasında hücum gücünü büyük ölçüde kaybetmiş gibi görünüyor.

Her ne kadar 2 maçta alınan 4 puan olsa da hem Altay’ın hem de Adana Demirspor’un ligin vasat altı ve hatta daha da sıkıntılı savunmaları olduğu bir gerçek ve bu duruma rağmen Kayserispor 2 maçta 2 gol atabildi.

Takıma yeni katılan Andrea Bertolacci’nin bu nedenle Başakşehir gibi daha zor bir rakip karşısında şapkadan tavşan çıkarabilecek nitelikteki özellikleri Kayserispor adına çok kritik olabilir.