4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

KAYSERİSPOR / BAŞKAN GÖZBAŞI 90 GÜN CEZA ALDI

Hes Kablo Kayserispor, Süper Lig’in 11.haftasında İzmir’de Göztepe ile karşı karşıya geldi. Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı, Göztepe karşılaşmasının ardından Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK)’na tedbirli olarak sevk edildi.

Sarı Kırmızılı kulübün Başkanı Berna Gözbaşı, sevk edildiği PFDK’dan 90 gün hak mahrumiyeti ile para cezası aldı.

PFDK’NIN BAŞKAN GÖZBAŞI İÇİN ALDIĞI KARAR

Hes Kablo Kayserispor Başkanı Berna Gözbaşı’na 90 gün ceza veren Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), aldığı karar TFF’nin resmi internet sitesinden açıklama yapılarak duyuruldu. Yapılan açıklamada; “Hes Kablo Kayserispor Kulübü Başkanı Berna Gözbaşı‘nın Göztepe-Hes Kablo Kayserispor Süper Lig müsabakasında, müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle

FDT’nin 36/1-b maddesi uyarınca ve FDT’nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 15 Gün hak Mahrumiyeti ve 17.850 TL Para Cezası ile cezalandırılmasına, müsabaka hakemlerine yönelik hakaretleri nedeniyle de 75 Gün Hak Mahrumiyeti ve 35 bin TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.” İfadelerine yer verildi.

KAYSERİSPOR BASIN SÖZCÜSÜ MUSTAFA TOKGÖZ’E İHTAR CEZASI

Kayserispor-Göztepe maçının ardından sosyal medya mecrası üzerinden paylaşımda bulunan Kayserispor Kulüp Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz de yaptığı paylaşım neticesinde, sportmenliğe aykırı açıklamalarda bulunduğundan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sev edilerek, Mustafa Tokgöz’ün ihtar cezası ile cezalandırılmasına karar verildi.

KAYSERİSPOR TRABZONSPOR MAÇI İÇİN HAZIRLIKLARINI SÜRDÜRÜYOR

Kayserispor, Süper Ligin 12.haftasında Cumartesi günü Kadir Has Stadyum’unda konuk edeceği Karadeniz ekibi için hazırlıklarını başlattı.

Trabzonspor karşılaşmasından galibiyet elde ederek 3 puan almayı hedefleyen Sarı-Kırmızılı ekip, Teknik Direktör Samet Aybaba yönetiminde antrenmanlarını gerçekleştirdi.

SARI-KIRMIZI EKİPTE 5 FUTBOLCU EKSİK

Sahasında, Trabzonspor’u ağırlayacak olan Kayserispor’da maç öncesinde sakatlıklar nedeniyle eksikler bulunuyor. Kayserispor, Bordo-Mavili ekibe karşı sahaya süreceği futbolcularından, kaleci Silviu Lung, Karahan Yasir Subaşı, Gustavo Campanharo, Ömer Uzun ve Wilfried Kanga’nın sakatlıkları devam ettiğinden dolayı Trabzonspor karşılaşmasında forma giyemeyecek.

Sakatlığı geçen İlhan Depe ile yeni tip koronavirüs dolayısıyla karantina altına alınan ve süresi sona eren Denis Alibec ise Kayserispor’un maç kadrosunda yer alacak.