24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler
Ankaragücü maçı dönüm noktası

Kayserispor Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz: Ankaragücü Maçı Dönüm Noktası

Süper Lig’de son sırada bulunan HES Kablo Kayserispor Asbaşkanı ve Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz basın açıklamasında bulundu. Tokgöz ”MKE Ankaragücü karşısında sahaya kendi oyunumuzu yansıtarak kazanacağımızdan eminiz. Çünkü Ankaragücü maçı dönüm noktası” dedi. ”Alanyaspor karşısında iyi bir performans gösterdik ama gol noktasında sorun yaşadık.” diyen Tokgöz MKE Ankaragücü karşılaşmasına hazır olduklarını ifade etti.

Ankaragücü Maçı 6 Puan Niteliğinde

Süper Lig’de geride kalan 18 haftada topladığı 10 puan ile 18. sırada bulunan Kayserispor devre arası hoca değişikliği ve transferlerine güveniyor. HES Kablo Kayserispor Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz 17. sırada bulunan düşme hattındaki rakibi MKE Ankaragücü ile oynayacağı karşılaşma için ”6 puan niteliğinde bir maç” yorumunda bulundu. Karşılaşmanın bu öneminden dolayı takım olarak kazanmaya odaklandıklarını ifade etti.

Kalan Bütün Maçlar Final Niteliğinde

Basın Sözcüsü Tokgöz yaptığı açıklamada ”Bulunduğumuz konumdan ötürü kalan bütün maçları final niteliğinde görüyoruz.” dedi. Her maçı ayrı ayrı önemseyerek final karşılaşması gibi hazırlanacaklarını ifade eden Tokgöz ”İkinci yarıda galibiyet serisi yakalayarak küme düşme hattından uzaklaşmak istiyoruz.” dedi. Bunun için ”Ankaragücü maçı dönüm noktası” diyerek sözlerini tamamladı.