4 Aralık 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Bambaşka

Kayserispor 2022 23 futbol sezonu çalışmalarına Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde, teknik direktör Çağdaş Atan önderliğinde devam ediyor.

Günde çift idman şeklinde oldukça yoğun geçen antrenmanlarda daha önceki sezon hazırlıklarında görülmeyen bazı yenilikler var.

Kayserispor

Kayserispor Antrenmanlarında Drone Var

Çağdaş Atan’ın en modern antrenman tekniklerini kullanması ve teknolojiden sonuna kadar faydalanması oyuncular arasında hem şaşkınlık yaratıyor hem de onları ekstra motive ediyor. Çağdaş Atan son olarak antrenman ve antrenman maçlarını drone ile kaydettirmeye başladı. Bu şekilde antrenman sonlarında oyunculara pozisyonlarını, yaptıkları pozisyon hataları çok net ve detaylı şekilde gösteren Çağdaş Hoca’nın bu uygulaması oyuncuların da hayli beğenisini kazanmış durumda.

Yukatel Kayserispor’un resmi Twitter hesabından da paylaşılan bu görüntüler taraftarları da hayli memnun etmiş görünüyor. Daha önce Kayserispor antrenmanlarından böyle görüntülere alışkın olmayan taraftarlar, ilk başta bu görüntüleri kulübün sosyal medya hesapları için çektirdiğini düşündüler ama sonrasında bunların Çağdaş Atan tarafından çektirildiği ve antrenmanın bir parçası olduğu anlaşıldı.

Geçmiş yıllarda bazı teknik direktörler, sahayı tepeden görebilmek amacıyla tribünün yüksek bir yerine oturur ve antrenmanı yardımcı hocalarına bırakırlardı. Keza benzer şekilde oynanan bir müsabaka sırasında yardımcılarından birini tribüne gönderip maç boyunca onunla irtibat halinde olan teknik adamlar da görmüştü dünya futbolcu. Ama gelişen teknoloji ile birlikte artık tribüne bir yardımcı göndermeden de sahayı kuş bakışı görmek mümkün ve Çağdaş Atan ülkemizde bu teknolojinin öncülerinden biri olacak gibi duruyor.

Günde Çift İdman

Öte yandan Yukatel Kayserispor’da yeni sezon hazırlıkları günde çift idmanla sürüyor. Erciyes Yüksek İrtifa Kamp Merkezi’nde kondisyon ağırlıklı antrenmanların yanı sıra Çağdaş Atan pas ve pozisyon oyununu da takıma aşılamaya başladı. Oyunun kaleciden başlayarak pasla kurulduğu bir oyun üzerinde ısrarcı olan genç teknik adamın bu ısrarına takımın çabuk reaksiyon vermesi ise yüzleri güldürüyor. Pas oyununun özünde bir pozisyon alma oyunu olduğu bilincini takıma yerleştirmeye çalışan Çağdaş Atan bu bağlamda drone ile çektirdiği görüntüleri oyuncuların ile birlikte analiz ediyor ve kimin nerede durması gerektiğini tek tek anlatıyor

Çalışmaların meyvelerini çabuk vermeye başladığı görülen takımın antrenmanlarda attığı goller de hem yönetim hem de taraftarların takdirini toplamakta. Çağdaş Atan’ın kullandığı drone teknolojisi takımın sosyal medyadaki paylaşımlarına gelen etkileşim sayısını da artırmış durumda. Transfer tahtasının kapalı olması sebebiyle bu sezondan pek de umutlu olmayan taraftarların paylaşılan bu son antrenman görüntülerinin ardından motivasyon ve inançlarının artığı; bunun da kombine satışlarına yansıyacağı düşünülüyor. Hem sosyal medya paylaşımlarına gelen etkileşim sayılarındaki artış hem de yapılan yorumlardaki pozitif hava da bu düşünceyi fazlasıyla destekler nitelikte.

Çağdaş Atan önderliğindeki Yukatel Kayserispor’un bu görüntüsü, transferde yaşanan tüm sıkıntılara rağmen, beklenenin çok ötesinde bir Kayserispor izleneceği beklentisini yaratmış durumda.