24 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Antalyaspor’a Konuk Oluyor

Bu sezon Süper Lig’de ve Ziraat Türkiye Kupası’nda oldukça iyi işler çıkartan Kayserispor, ligin son döneminde düşen formunu bir türlü toparlayamadı. Hafta içi mesaisinde Türkiye Kupası Yarı Final müsabakası için Trabzonspor’a konuk olan Sarı Kırmızılı takım yüksek düzeyde mücadeleyle geçen maçtan mağlup ayrıldıktan sonra ligin 34’üncü haftasında Antalyaspor’a konuk olacak. Ligin en formda takımlarından biri olan Antalya temsilcisi karşısında kendini manşetlere taşıyabilecek bir galibiyeti almayı hedefleyen Hikmet Karaman’ın takımının ne kadar yorgun olacağı bu maçın kaderini belirlemesi mümkün etmenlerden biri.

Kara Sular İndi

Bu sezon Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nda dikkat çeken işlere imza atmayı başaran Kayserispor adına ligin son döneminin pek de iyi geçmediği kesin.

Takım üst üste puan kayıpları ve mağlubiyetler yaşayarak bir anda orta sıralardan koptu ve alt sıralara kadar gerileyerek taraftarını üzdü. Bununla birlikte Sarı Kırmızılı taraftarın tek tesellisi olan Türkiye Kupası’nda da her ne kadar iyi bir performans sergilenmiş olsa da Yarı Final ilk müsabakasında Trabzonspor’a mağlup olmaktan kurtulamayan bir Kayserispor vardı.

Bu gidişatı toparlamak ve tekrar özgüven kazanabilmek adına oynanabilecek en zor maçlardan biri Süper Lig’in 34’üncü haftasında yapılacak Antalyaspor maçı. Kırmızı Beyazlı takım ligin en formda ekiplerinden birisi ve son haftalarda yakaladığı galibiyet serisiyle birlikte bir dönemler Kayserispor’un hedeflediği Avrupa’yı direkt olarak hedefleyebilecek bir hale geldi.

Bu bağlamda oldukça zorlu bir maça çıkacak olan Hikmet Karaman’ın takımı eğer sezon içerisinde yakaladığı sonuçların formülünü hatırlarsa bu maçta da iyi işler çıkartabilir. Bununla birlikte sezonun ilk yarısında Kayseri’de oynanan maçtan da ev sahibi ekibin 2-0 galip ayrıldığını dile getirmekte fayda var.

Bu maç öncesi Kayseri temsilcisi 42 puanla 14’üncü sırada yer alırken Antalyaspor 50 puanla 8’inci sırada oturuyor. İki takımı karşı karşıya getirecek müsabaka 24 Nisan Pazar günü saat 20.30’da oynanacak.

Sallanır Koltuk

Bununla birlikte Trabzonspor karşısında oynanan Türkiye Kupası müsabakasının aslında Kayserispor adına oldukça iyi bir müsabaka olduğunu ancak sonucun ne yazık ki isteneni yansıtmadığını dile getirmekte fayda var.

Ancak burada özellikle Kayserispor Teknik Direktörü Hikmet Karaman’ı bekleyen bir tehlike söz konusu. Tecrübeli teknik adam ne yazık ki biraz da sonuçlar üzerinden yargılandığı için son dönemde görevini kaybetme noktasına kadar geldi ve bu durum koltuğunun sallanmasına neden oldu.

Antalyaspor karşısında oynanacak müsabaka da dahil olmak üzere sezonun geriye kalan maçlarda taraftarı tatmin edemeyen bir teknik adam olması Hikmet Karaman’ın takımdan da ayrılması anlamına gelir.

Bu kadar kaliteli bir kadroyu bir arada toplaması çok mümkün olmayan tecrübeli teknik adamın ne yapıp ne edip koltuğunu garanti altına alması ve takımı tekrardan toparlaması gerektiği ortada.