25 Eylül 2023 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler

Kayserispor Altyapıyı Önemsiyor

Bu sezon Süper Lig’de uzun bir zamandan beri göstermediği kadar iyi bir performans gösteren Kayserispor, başarılı transferleri ve iddialı kadrosuyla öne çıkıyor. Sezonu iyi bir noktada bitirmeyi planlayan Sarı Kırmızılı ekipte aynı zamanda dikkat çeken bir diğer nokta da altyapıdan yetişen oyuncular. Konuyla alakalı açıklamalar yapan Berna Gözbaşı, takımın altyapıya olan yatırımlarının ve verilen önemin devam edeceğini ifade ediyor.

Altyapının Önemi

Bu sezon Hikmet Karaman yönetiminde oldukça başarılı bir performans sergileyen ve ligin iddialı ekiplerinden birisi haline gelen Kayserispor, lige verilen milli aranın bitiminde oynayacağı Gaziantep FK maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Sarı Kırmızılıların kampı oldukça keyifli ve tempolu geçerken, kadro şekillendirme çalışmalarıyla uğraşan yönetim de hem Hikmet Karaman’ın raporları doğrultusunda uygun olabilecek oyuncuları kadroya eklemeye hem de kadrodaki oyunculara gelen teklifleri değerlendirmeye devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde Nurettin Korkmaz’ı Portekiz İkinci Ligi’ne kiralık olarak göndererek bir oyuncusunu daha Avrupa pazarında tanıtma şansı bulan Kayserispor’da, Başkan Berna Gözbaşı bu gibi faaliyetlerin devam edeceğini dile getiriyor.

Kayserispor’un altyapısıyla anılacak bir kulüp haline gelmesinin önemli olduğunu zira takımın içinde bulunduğu ekonomik sıkıntılardan ancak böyle kurtulabileceğini ifade eden Gözbaşı, Kayserispor’u kendi imkanları ile ayakta durabilen bir takım haline getirmeyi hedeflediklerini ifade ediyor.

Başarılı kaleci Doğan Alemdar’ı Fransız temsilcisi Rennes’e, Emre Demir’i İspanyol devi Barcelona’ya bonservisleriyle Nurettin’i de Portekiz’e kiralık olarak gönderdiklerini hatırlatan Gözbaşı, yeni yıldız adaylarının olduğunu ve bu oyuncuların da zaman zaman forma şansı bulacaklarının altını çiziyor.

İşlenen Oyuncu

Kayserispor’un altyapısından son zamanlarda oldukça değerli cevherlerin çıktığını kabul etmek gerekir. Bununla birlikte Sarı Kırmızılı ekibin bu cevherlerden gelen özgüvenle birlikte onları kendi A Takımı’nda parlatması da oldukça önemli.

Türkiye’nin ilk kadın futbol başkanı olma unvanını taşıyarak oldukça değerli bir iş yapan Berna Gözbaşı, başkanlık sürecindeki acemiliği attıktan sonra doğru işler yapmaya ve Kayserispor’a bir gelecek hazırlamaya başladı.

Bununla birlikte artık Kayserispor’un sırf ismi var diye bazı oyuncuları kadrosuna katmadığı ve bu oyuncuları almak yerine altyapısındaki Emre Demir gibi, Doğan Alemdar gibi yetenekli isimlere yer verdiği dönemin de gelmesi gerekir.

İsmi geçen oyuncular gibi hem Kayserispor altyapısında hem de başka altyapılarda yeteneklerini sergileyen birçok oyuncu var ancak çoğu kulübümüz bu oyuncuların gelişiminden sportif olarak da faydalanmak yerine sadece potansiyelli oluşlarını maddiyata çevirmenin peşine düşüyorlar.

Kayserispor’da Doğan Alemdar kalede bulunduğu sürece güven veren bir kaleci oldu, Emre Demir attığı golle Türk Futbol tarihine geçmeyi başardı ve bu sayede Barcelona’nın dikkatini çekti. Bu oyuncular sürekli olarak Kayserispor’a hizmet ederek hem kendilerini geliştirme hem de kulüplerine katkı sunmak şansından mahrum kalmak yerine daha fazla şans verilerek çok daha iyi ücretlere gönderilebilirler.