20 Ağustos 2022 Kayserispor - Kayseri de spor haber kaynağı - son dakika haberler
Kayserispor futbol takımı

Kayserispor 8 Puan Almayı Hedefliyor

Süper Ligde kalma mücadelesi veren Kayserispor futbol takımı kalan 8 maçta en az 8 puan toplamayı hedefliyor. Ligde kalmak için 30 puan barajını geçmeyi hedefleyen takımın, buna inancının tam olduğu da ifade ediliyor. Konuya dair açıklama yapan takım sportif direktörü Bülent Bölükbaşı; önemli açıklamalarda da bulundu.

Ligde oynayacakları ilk 4 maçta yenilmeden 8 puan çıkardıkları takdirde ligde kalmak yolunda önemli bir avantaj elde edeceklerine inandıklarını söyleyen Bölükbaşı, buna inandıklarını de ifade etti. Toplamda 30 puan bandını yakalayabilirlerse kalan 4 maça da umutlu bir şekilde çıkabilecekleri ifade eden Bölükbaşı; bu sayede ligde kalabileceklerinin de altını çizdi.

İlk 4 Maçta 30 Puan!

Toplamda 8 maçı kalan Kayserispor futbol takımı, bu maçların ilk 4’ünde 8 puan çıkarmayı hedefliyor. Böylece 30 puan barajını da geçeceklerini ifade eden kulüp sportif direktörü, bu sayede kalan 4 maçlarına da moralli olarak çıkacaklarını vurguluyor.

Kayserispor’un 4 deplasman ve 4 iç saha olmak üzere toplamda 8 maçının kaldığı biliniyor. Bu doğrultuda topladığı 22 puanla 18. Sırada yer alan takımın ilk hedefinin ise ilk 4 maçta toplam 30 puana ulaşmak olduğu ifade ediliyor.

Güncel Yazılar